Yazışmalık

Başka sese beñzemez ananıñ sesi, Her sözcüñ arasañ vardır Türkçesi

Eloğlu görüyor biz görmüyoruz

Dil ile ilişkili olan, öbür ulamlarla uyuşmayan géñel yazışmaları içerir.

Eloğlu görüyor biz görmüyoruz

İletigönderen YİĞİT TULGA » 31 Oca 2008, 21:05

Uğrola,

Kanada 'The Globe and Mail' güngününde (gazetesinde) yayınlanan  bir karatür (karikatür):

Görsel

Yobazın sakalına iyi bakın, AKP yazıyor !!!

Antony Jenkins taa Kanada' dan apaçık Türk egemenliğinin kuşatılmışlığını görüyor, ancak toplumun büyük bir kesimi burnunun dibindekileri göremiyor...

Sümülgen ABD' nin Ilımlı İslam kuşağı tasarısı... Ulus Devleti parçala, Türkleri yok et ki en geniş yerbölgeye (coğrafyaya) yayılmış bir ulusu bir yandan sömür, öte yandan TÜRKSÜZ bir Acun' a egemen ol.

"Türklük yok olmadan Hıristiyanlık erinç (rahat, huzur) bulmayacaktır" diyen, soyu sopu, geçmişi geleceği kanlı Papa' ların buyruğuna girenlere yuh olsun...

Batı'nın sonal (nihai) ereğini başka bir soysuz Papa'nın ağzından yineleyelim:

"Birinci bin yılda Avrupa Hıristiyanlaştırıldı. İkinci bin yılda ise, Amerika ve Afrika. Üçüncü bin yılda hedef Asya'nın (elbette Türkiye'nin, Türklerin) Hıristiyanlaştırılmasıdır!"

Hıristiyan dünyası bu gerçeklerden de yola çıkarak formül arayışına girmiş ve çözümü; "İslam'ın köklerinden koparılması, İslami en temel kavramların önce kendi 'özünden' saptırılarak, sonra da 'Hıristiyan altyapı' ile doldurulması" şeklinde keşfetmiştir. Yani İslam'ı yenmenin yolu ekinsizleştirme (inkültürasyon); İslam'ın İsacıl (Hıristiyanî) kavramlarla bozulması, Hıristiyan ilahiyatı ile konuşmak gerekirse "İsacıl (İsevî) Müslümanlık" olarak bulunmuştur.

Bu büyük bozgunculuğun en kılcal konusu doğal olarak "İslam'ın özü" olan Birlik İlkesi' ne (Kelime-i Tevhid' e) saldırıdır ve Birlik İlkesine (Kelime-i tevhide) saldırı için üretilen kirli kurumun adı "Dinlerarası Eytişme' dir (Diyalogtur)."


"İyi biliniz ki , Türkiye Cumhuriyeti; Şeyhler,dervişler,müritler, meczuplar ülkesi olamaz. En doğru,en gerçek tarikat, uygarlık tarikatıdır. Uygarlığın emir ve isteklerini yapmak, insan olmak için yeterlidir."


Dipçe:
Sümülgen......emperyalist
  • 0

En soñ YİĞİT TULGA tarafından 31 Oca 2008, 21:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kéz düzenlendi.
Sözlük indir.
http://tufar.com/SanalBaba/
Taranmasına "kıyacağınız" sözlük varsa benimle iletişim kurunuz.

"Türk Dil Kurumu" ile "Türk Günay Kurumu" özerk, tüzel kişiliğine dönmelidir. Atatürk kalıtını çiğneyenler yargılanmalıdır...
YİĞİT TULGA
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi
 
İleti: 973
Katılım: 29 Ağu 2007, 03:48
Değerleme: 23

Ynt: Eloğlu görüyor biz görmüyoruz

İletigönderen SanalBaba » 02 Şub 2008, 23:18

Kaynak:
http://www.hurriyet.com.tr/ankara/6222644.asp?gid=140

Görsel
İslami örgütle şaşırtan benzerlik

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, göreve geldiğinde değiştirdiği camili Ankara amblemi ile İngiltere merkezli İslami Yardım adlı örgütün amblemi arasındaki benzerlik dikkat çekti. İngiliz Denizaşırı Kalkınma teşkilatına da üye olan İslami Yardım örgütünü kuranların, temsil yeteneği açısından uygun bulduğu camili amblem, Ankara’nın mevcut ambleminin adeta ikizi.

ANKARA’nın mevcut amblemi ile İngiltere merkezli İslami Yardım adlı örgütün amblemi arasındaki benzerlik dikkat çekiyor. İngiltere’nin İslam ülkeleriyle kurduğu ilişkiye ve denizaşırı kalkınmasına hizmet eden İslami Yardım adlı örgütün, görev yaptığı ülkelerde bir bakışta tanınmak için uygun bulduğu amblem, camisi, kubbesi ve biçimiyle adeta Ankara’nın amblemi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, göreve geldiği 1994 yılından sonra değiştirdiği camili amblemin adeta ikizi, İngiltere’yle birlikte 20 farklı ülkede çalışan İslami Yardım adlı sivil toplum kuruluşunun simgesi olarak kullanılıyor.

İngiltere’de kurulan İslami Yardım’ın islamic-relief.com adresindeki sitesinde, örgütün "İslami yardım yoksulluğu ve dünyanın en yoksul insanlarının katlandıkları sorunları azaltmaya adandığı" belirtiliyor. Sitede uluslararası kalkınma konusunda bir hayır cemiyeti olarak tanıtılan İslami Yardım, 1984 yılında kurulan bağımsız-hükümet dışı bir organizasyon (NGO) olarak açıklandı.

Kurumun sitesinde İslami Yardım teşkilatının halihazırda Afganistan, Arnavutluk, Bangladeş, Bosna, Çeçenistan, Çin, Mısır, Kosova, Endonezya, Mali, Pakistan, Filistin ve Sudan’da saha büroları bulunduğu, Ürdün, Kenya, Hindistan, Irak, Somali ve Yemen’de de çeşitli projeler yürüttüğü kaydedildi.

İslami Yardım’ın aynı zamanda "BOND" (British Overseas NGO’s for Development-İngiliz Denizaşırı Kalkınma İçin NGO’lar) teşkilatı üyesi olduğu belirtildi.

İslami Yardım’ın dünyada kendisini temsil etmek için kullandığı simge ile Ankara’yı temsil ettiği düşünülen amblemin benzerliği dikkat çekti.

AİHM’lik dava

Fazilet Partisi’nden 1994’te Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Melih Gökçek, seçimlerini kazanır kazanmaz Hitit Güneşi kullanılan Ankara amblemini, "Türk ananelerini yansıtmadığı" gerekçesiyle değiştireceğini açıklamış, Kocatepe Camii, ters hilal ve yıldızın bulunduğu mevcut amblemi kullanmaya başlamıştı. Gökçek, amblemi güvenceye almak için de Belediye Meclisi’nden 50 yıl boyunca değiştirilemeyeceğine ilişkin karar çıkmasını sağlamıştı. Ambleme karşı hukuk savaşı başlatanlardan Avukat Rahmi Kumaş’ın girişimiyle konu Danıştay’a kadar gitmiş, mevcut amblemin sökülmesine ve Hitit güneşli amblemin kullanılmasına karar verilmişti. 11 yıl boyunca iç hukuk yollarını kullanarak kararın uygulanmasını talep eden ancak sonuç alamayan Kumaş, davayı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne taşıdı.

Hitit tartışmasına Baro da katıldı

ÇORUM Barosu Başkanı Uğur Küçük, Ankara Üniversitesinin, logo olarak kullandığı Hitit Güneş Kursu’na marka tescili yaptırmak istemesine itiraz edeceklerini belirterek, "Çorum kamuoyu demokratik tepkisini her platformda dile getirecektir" dedi.

Küçük, Ankara Üniversitesinin logo olarak kullandığı Hitit Güneş Kursu’na marka tescili yaptırmak için Türk Patent Enstitüsüne müracaat etmesinin kendilerini üzdüğünü belirtti.

Hitit Güneş Kursu’na marka tescili yaptırmak için yapılan başvuruyu geri çekmesi için Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nusret Aras’a bir mektup gönderdiğini ifade eden Küçük, mektupta bu girişimin Çorumluları üzdüğünü ve incittiğini ifade ettiğini belirtti.

Mektupta, Patent Enstitüsünün, tescil talebini kabul etmesi halinde artık Hitit Güneş Kursu’nun başka kişi ve kuruluşlar tarafından kullanılmasının mümkün olmadığını belirttiğini anlatan Küçük, söz konusu girişimle ilgili Çorumlular olarak yasal yollara başvurulacağını, Çorum kamuoyunun demokratik tepkisini her platformda dile getireceğini vurguladığını söyledi.

Ankara Üniversitesinin logo olarak kullandığı Hitit Güneş Kursu’na marka tescili yaptırmak için Türk Patent Enstitüsüne müracaat etmesine Çorum Sanayici ve İşadamları Derneği de itirazda bulunmuştu.

Yaratıcısı da istemiyor

Camili Ankara ambleminin yaratıcısı grafiker Cem Gül İslami Yardım örgütünün simgesini daha önce görmediğini belirterek, öğrenciyken yaptığı Ankara amblemiyle ilgili şunları söyledi: "Güzel ya da çirkin olması değil önemli olan. Savunulacak bir yanı yok. Ben yaptığım halde ben bile savunmuyorum, kimse de zaten savunmasın, değişmemesinin nedeni de zaten amblemin güzel olması değil, bir şekilde o dönemki yönetimin hala devam ediyor olmasıdır, o da işin politik kısmıdır" dedi.


Sıradan bir benzerlik değil bu. Bizdekiler de çokuluslu yuvarsal (küresel) sömürü örgütünün yerli ortakları. Yeşil kuşak tasarısının "kurmalı" oyuncakları. Başları Amerika' da, kuyrukları Asya' da, çıngırakları yoksulların damarında, dişleri açların boğazında, avuları (zehirleri) inançların kılcallarını dağlamakta... Kardeşi kardeşe, kandaşı kandaşa boğdurmakta.

Türk çocuğu uyanacak, yılanın başını budayacak. Bayrağını tepetaklak edip bir de üstüne "takke" konduranlar, o da yetmedi "Orak Ay" ına kıytırık iki kulak takanlar, anasından doğduğu günden yakınacak.

Uğrola
Yiğit Tulga
  • 0

En soñ SanalBaba tarafından 03 Şub 2008, 02:15 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kéz düzenlendi.
Elimizdeki tüm sözlükleri toparlayıp kullanıma sunuyoruz. Türkçe dermece dil diyenlerin de okumasını  umarız. Kıytırık ölü dilleri evrensel dil sananları utandıralım. Sözlükleri okutalım, kullanalım,
http://tufar.com/SanalBaba/ Türkçe EVREN dili olacaktır: Bunu kanıtlayalım
Üyelik görseli
SanalBaba
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi
 
İleti: 462
Katılım: 28 Ağu 2007, 18:28
Değerleme: 28


Dön Géñel yazışma

Kimler çevrimiçi

Bu bölümü gezen üyeler: Hiç bir üye yok ve 2 konuk

cron
Reputation System ©'