Yazışmalık

Başka sese beñzemez ananıñ sesi, Her sözcüñ arasañ vardır Türkçesi

Gençliğe Sesleniş

Mustafa Kemâl Atatürk'üñ Türkçe üzerine çalışmalarını ve Dil Devrimi'ni içerir

Gençliğe Sesleniş

İletigönderen kurt_2023 » 04 Eyl 2007, 00:06

Görsel
  • 0

En soñ kurt_2023 tarafından 18 Şub 2008, 15:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kéz düzenlendi.
kurt_2023
Sesli Yeñi Üye
Sesli Yeñi Üye
 
İleti: 2
Katılım: 03 Eyl 2007, 23:58
Değerleme: 0

Ynt: Gençliğe Hitabe

İletigönderen Ferdi » 04 Eyl 2007, 01:27

Sayın Tahsin Melan hocamızın bu konudaki güzel yazısını paylaşıma sunmaktan gurur duyuyorum. Bu güzel yazıdan dolayı kendisini bir kez daha kutluyor yüreğine ellerine sağlık diyorum. İyi ki varsınız.

********************

Türk Gençliğinin Ata’ya Seslenişi

Ey Atam!

Türk gençliği olarak, varlığımızın en değerli parçası olan, bağımsızlığın, cumhuriyetin ve devrimlerinin yılmaz bekçileriyiz. Bu karar, onurlu ve ilkeli irademizin göstergesidir.

Bizi hiçbir kuvvet yolumuzdan döndüremeyecektir. Bizler, bütün gücümüzü senin emanetlerinden, ulusal tarihimizden ve ruhumuzdaki Türklük onurundan alıyoruz. Senin ilkelerin doğrultusunda attığımız her adım sağlam, yaptığımız her atılım bilinçli olacaktır.

Varlığımızın ve birliğimizin esası olan bağımsızlık ve cumhuriyet; eğilmeyen başları ve bükülmeyen bilekleriyle buna sahip çıkan onurlu Türk evlatlarının elinde kuşaktan kuşağa aktarılacak, sonsuza dek yaşatılacaktır.

Bağımsızlığımıza, cumhuriyetimize ve toprak bütünlüğümüze göz diken, onları yok etmek isteyen düşmanların ve onlarla işbirliği yapan içimizdeki hainlerin, satılmışların varlığını biliyoruz. Onlara sinsi emellerini gerçekleştirme fırsatı vermeyeceğiz.

Düşman, en modern silahlarla donanmış olarak en kuvvetli ordularla üzerimize saldırsa bile, tek yumruk olmasını bilen ulusal birliğimizi bozamayacak, yenilmez Türk gücünün ve inancının zerresini sarsamayacaktır.

Bağımsızlığımızı, cumhuriyetimizi ve toprak bütünlüğümüzü korumak gerektiğinde, içinde bulunacağımız koşullar ne olursa olsun inancımızı hiç yitirmeyecek, bu uğurda can veren şehitlerimizin gittiği yoldan sapmayacağız.

Kudret ve cesaretini 5000 yıllık geçmişinden alan bu gençlik, vatan sevdasıyla yoğrulmuş damarlarındaki asil kanın varlığını bilmekte ve ona layık olabilmek için bütün engelleri aşarak her türlü güçlüğü yenmek azmindedir.

Ey Türk ulusunun ulu önderi!

Her zaman, her yerde ve her koşulda, senin ilkelerinden ayrılmayacağıma, ulusumun çağdaş uygarlık doğrultusunda onurlu bir şekilde yaşayabilmesi için dilimden ve dinimden ödün vermeden elimden geleni yapacağıma, bu amaçla çok çalışacağıma, namusum ve şerefim üzerine söz verir, varlığımı Türk ulusuna adarım.

Ne mutlu “Türküm” diyorum.

Tahsin MELAN

Kaynak: http://www.dilimiz.com/forum/viewtopic. ... 7fbb8013b4
  • 0

En soñ Ferdi tarafından 04 Eyl 2007, 01:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kéz düzenlendi.
Ferdi
Sesli Yeñi Üye
Sesli Yeñi Üye
 
İleti: 1
Katılım: 04 Eyl 2007, 01:14
Değerleme: 0


Dön Atatürk ve Dil Devrimi

Kimler çevrimiçi

Bu bölümü gezen üyeler: Hiç bir üye yok ve 1 konuk

cron
Reputation System ©'