Yazışmalık

Başka sese beñzemez ananıñ sesi, Her sözcüñ arasañ vardır Türkçesi

Sözcüklerı damgalaştırmaya uygun bi yer!

Orkun damgalarını öğrenme ulayı günümüze uyarlama çalışmalarını içerir.

Sözcüklerı damgalaştırmaya uygun bi yer!

İletigönderen bilgekagan_d » 10 Oca 2013, 12:15

Bu siteye kim bakıyor acaba?" Damga" bölümü koyup, sözcüklerı damgalaştırmaya uygun bi yer!

http://www.gaspirali.com/ksozluk/
  • 0

Bilge
Üyelik görseli
bilgekagan_d
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 10

Ynt: Sözcüklerı damgalaştırmaya uygun bi yer!

İletigönderen Türkeröz » 11 Şub 2013, 06:20

O siteye baktım. Sorunuzun cevabı da kimse bakmıyor. O siteyi birazcık inceledim ve o siteye kimsenin bakmadığını gördüm. Gelen geçen herkes o siteye uydurma söz yazıp bilgisizleri de rahatlıkla kandırılabilecek bir site orası. Orada yazan hiçbirşeye güvenilmez anlayacağınız.
  • 0

Üyelik görseli
Türkeröz
Yazışmacı
Yazışmacı

Değerleme: 666

İletigönderen Türkçe » 11 Şub 2013, 06:24

Türkeröz yazdı:O siteye baktım. Sorunuzun cevabı da kimse bakmıyor. O siteyi birazcık inceledim ve o siteye kimsenin bakmadığını gördüm. Gelen geçen herkes o siteye uydurma söz yazıp bilgisizleri de rahatlıkla kandırılabilecek bir site orası. Orada yazan hiçbirşeye güvenilmez anlayacağınız.
Örnek verebilir misin?
  • 0

En soñ Türkçe tarafından 11 Şub 2013, 06:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kéz düzenlendi.
Dilleri düzenleyen kurumlar bulunsa da dilin biçimini belirleyen kullanımdır. Bir sözcük bir dilde kullanımda ise o dili düzenleyen kurumun sözlüğünde olsa da olmasa da artık bir bildirme aracıdır. Yalnızca yeni sözler bulmak yerine onları kullanmak, uygulayıcı olmak durumundayız.
Türkçe
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 7

İletigönderen Türkeröz » 11 Şub 2013, 06:50

Örnek olarak Türkçe'de sınalgı diye bir söz olmadığı hâlde birisi oraya kafasına göre yazmış.
  • 0

Üyelik görseli
Türkeröz
Yazışmacı
Yazışmacı

İletigönderen Türkçe » 11 Şub 2013, 06:51

Türkeröz yazdı:Örnek olarak Türkçe'de sınalgı diye bir söz olmadığı hâlde birisi oraya kafasına göre yazmış.
Yukarıdaki yorumunun nedenini böylece açığa vurmuş oldun... Aşağıdaki görüntüler hamının değişiklik yapmasına açık olmayan sözlüklerden:
  • 0

Ekler
sinalgi.png
En soñ Türkçe tarafından 11 Şub 2013, 07:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kéz düzenlendi.
Dilleri düzenleyen kurumlar bulunsa da dilin biçimini belirleyen kullanımdır. Bir sözcük bir dilde kullanımda ise o dili düzenleyen kurumun sözlüğünde olsa da olmasa da artık bir bildirme aracıdır. Yalnızca yeni sözler bulmak yerine onları kullanmak, uygulayıcı olmak durumundayız.
Türkçe
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

İletigönderen Türkeröz » 11 Şub 2013, 07:15

Türkçe yazdı:Yukarıdaki yorumunun nedenini böylece açığa vurmuş oldun... Aşağıdaki görüntüler hamının değişiklik yapmasına açık olmayan sözlüklerden:

O kadar sözlük var ama yalnızca bir o sözlük kavramı vermiş. O sözlüğün gerçekten uzak olduğu çok açık. Bütün sözlüklere bakın hiçbirinde göremezsiniz.
  • 0

Üyelik görseli
Türkeröz
Yazışmacı
Yazışmacı

İletigönderen Türkçe » 11 Şub 2013, 07:18

Türkeröz yazdı:O kadar sözlük var ama yalnızca bir o sözlük kavramı vermiş. O sözlüğün gerçekten uzak olduğu çok açık. Bütün sözlüklere bakın hiçbirinde göremezsiniz.
Ne demek bu şimdi? Ne yazdığını kendin anlıyor musun?
  • 0

Türkçe
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

İletigönderen Türkeröz » 11 Şub 2013, 07:27

Bana bir gurafeyi gösteriyorsunuz. Gurafe Türkçe sözlük olmadığı açıkça ortada diyorum. Milyonlarca Türkçe sözlük var ama bir gurafe var olmayan uydurmaları kendi kafasına göre yerleştirmiş.
  • 0

Üyelik görseli
Türkeröz
Yazışmacı
Yazışmacı

İletigönderen Türkçe » 11 Şub 2013, 07:33

Türkeröz yazdı:Bana bir gurafeyi gösteriyorsunuz. Gurafe Türkçe sözlük olmadığı açıkça ortada diyorum. Milyonlarca Türkçe sözlük var ama bir gurafe var olmayan uydurmaları kendi kafasına göre yerleştirmiş.
Sınalgı sözü TurEngde de var.
  • 0

Türkçe
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Dön Göktürk (Orkun-Yénisey) damgaları

Kimler çevrimiçi

Bu bölümü gezen üyeler: Hiç bir üye yok ve 4 konuk

Reputation System ©'