Yazışmalık

Başka sese beñzemez ananıñ sesi, Her sözcüñ arasañ vardır Türkçesi

kadın masturbasyonu

Henüz hiçbir sözcükle karşılanmamış, karşılığı başka dillerde veya Türkçede olmayan kavramlar için karşılık bulduğumuz bölüm

Ynt: kadın masturbasyonu

İletigönderen toorku » 28 Ara 2014, 23:49

özdoyum
masterbasyon

özdoyum kendini tatminle mümkündür ancak dolayısıyla bu yabancı sözcüğün anlamıyla örtüşür
  • 0

noktasızlaştıramalandıramadıklarımızdanmısınız
toorku
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 1188

İletigönderen Bi50likdaha » 29 Ara 2014, 00:02

Öz içeren sözcükleri kullanmasanız iyi olur.
Sonra insanlar özçekim'i "biri annenle özçekim yapsın isterminin eihieriheiheih" diye kullanıyor.
  • 0

Bi50likdaha
Yazışmacı
Yazışmacı

Değerleme: 407

İletigönderen toorku » 29 Ara 2014, 08:11

Bi50likdaha yazdı:Öz içeren sözcükleri kullanmasanız iyi olur.
Sonra insanlar özçekim'i "biri annenle özçekim yapsın isterminin eihieriheiheih" diye kullanıyor.

peki

tek kişilikli çok doyumgaç
masterbasyon
  • 0

toorku
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

İletigönderen Bi50likdaha » 30 Ara 2014, 13:50

"Latin word is altered (probably by influence of turbare "to stir up") from *manstuprare, from manu, ablative of manus "hand" (see manual) + stuprare "defile" (oneself)"

Elçekme sözcüğünü önermiştim zaten hadi bunu geçelim.

Sikinmek ve Kösnenmek bile denilebilir.

Özdoyum "self-satisfaction" demek.

Senin dilinle sana yanıt vereyim o zaman :)
Görsel
  • 0

Bi50likdaha
Yazışmacı
Yazışmacı

İletigönderen toorku » 30 Ara 2014, 18:44

Bi50likdaha dostum eğer halk arasında kullanım amaçlıysa özdoyum olmaz tabii onu ben kitap çeviri vs amaçlı önerdim

amaç vatandaşın "çekinmeden" kullanabileceği bir sözcük meselesi ise ben şunu fazla argoya kaçmayan ama bir tür kişisel fırsat yaratma meselesi olarak öneririm

yollanmak

yalnız verdiğin örnekle iştigal bu meselede bizim bir sözcük önermemize gerek kalmamış
  • 0

toorku
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

İletigönderen Bi50likdaha » 30 Ara 2014, 23:22

Abi mastırısyonu bile yapmak yazmamışlar, çekmek ile yazmışlar(özdoyum çekmek olarak kullanmasınlar sonra). Adam halktan biri işte bilmiyor yabancı sözcüğün nasıl yazıldığını bile ama sözcüğü biliyor. Çoğu kişi kullanıyor anlayacağın mastürbasyon'u.
Çekinmezler niye çekinsinler, birbirimizi sevdik diye illa sevişmemiz gerekmiyor ya.
  • 0

Bi50likdaha
Yazışmacı
Yazışmacı

İletigönderen Türkeröz » 01 Oca 2015, 07:09

Niye bu kadar zorlatılıyor ki? Burada önemli olan kendini nasıl tatmin ettiğidir. Okşayarak yapıyorsa okşama olur.
  • 0

Üyelik görseli
Türkeröz
Yazışmacı
Yazışmacı

Değerleme: 509

İletigönderen kuluduk » 04 Eki 2015, 09:56

Bi50likdaha yazdı:Ekşide şöyle açıklamış dediğimi biri.

"ayrıca malum eylem icin "el çekmek" tabiri kullanılırmış eskiden...

el kelimesinin ebceddeki karsiligi 31 dir. ( elif = 1, lam=30 elif+lam=31 )

insanlar aman çocuklar duymasın, aman ayıp olmasın derken "el çekmek" yerine "31
çekmek" lafını kullanır olmuşlar.

gel zaman git zaman , "el çekmek" fiili unutulmuş, ve sayılı hali baki kalmistir"
Bu açıklama muhtemelen uydurmadır. El çekmek "vazgeçmek" anlamında kullanılan bir sözdür. Argodaki söz muhtemelen aylar için kullanılan "bu ay 31 çekiyor" ifadesinden kaynaklanıyor.
  • 0

kuluduk
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 164

İletigönderen Oktay D. » 04 Eki 2015, 14:18

Ayıñ 31 çekmesiyle mastürbasyonuñ ilgisi nedir?
  • 0

Üyelik görseli
Oktay D.
Yönetici
Yönetici

Değerleme: 3304

İletigönderen kuluduk » 04 Eki 2015, 22:03

Oktay D. yazdı:Ayıñ 31 çekmesiyle mastürbasyonuñ ilgisi nedir?
Argo sözler çoğunlukla başlangıçta az kişinin anlayabildiği şifreli konuşmalarda kullanılır. Dolayısıyla bir kavramı ifade etmek için kullanılan argo sözün bazen o kavramla kısmen alakası olabilir bazen hiç alakası olmayabilir. Hatta bazı argo sözler gülmek için bile kullanılmaya başlamış olabilir. Mesela bir forumda şöyle bir ifade geçiyor: "bir keresinde bu ay otuzbir çekiyor demiştim meğer onun bile kötü bir manası varmış, çok utanmıştım". Bir lise öğretmeni düşünün böyle bir argo söz olduğunu bilmeden sınıfta bu ifadeyi kullandığında o sınıftaki erkek öğrencilerin birçoğu buna gülebilir.
  • 0

kuluduk
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

İletigönderen Oktay D. » 04 Eki 2015, 22:30

kuluduk yazdı:Argo sözler çoğunlukla başlangıçta az kişinin anlayabildiği şifreli konuşmalarda kullanılır. Dolayısıyla bir kavramı ifade etmek için kullanılan argo sözün bazen o kavramla kısmen alakası olabilir bazen hiç alakası olmayabilir. Hatta bazı argo sözler gülmek için bile kullanılmaya başlamış olabilir. Mesela bir forumda şöyle bir ifade geçiyor: "bir keresinde bu ay otuzbir çekiyor demiştim meğer onun bile kötü bir manası varmış, çok utanmıştım". Bir lise öğretmeni düşünün böyle bir argo söz olduğunu bilmeden sınıfta bu ifadeyi kullandığında o sınıftaki erkek öğrencilerin birçoğu buna gülebilir.

Ancak bu ifadenin geliş yerinin bu olduğundan nasıl emin olabiliyoruz ki? Hatta görünen o ki tam tersine, "31 çekmek" zaten ayıplı olduğu için "ay 31 çekince" serbest çağrışımdan dolayı öğrenciler güler. Yani "ay 31 çektiği için mastürbasyon anlamına gelir" gibi bir mantık anakroniktir!

Sizin söylediğiniz şuna benziyor: "sik sözcüğü erkek cinsel organı anlamına geliyor çünkü bisiklet sözcüğünün içinde geçiyor" ???
  • 0

Üyelik görseli
Oktay D.
Oktay DOĞANGÜN
Yönetici
Yönetici

İletigönderen kuluduk » 05 Eki 2015, 00:24

Oktay D. yazdı:
kuluduk yazdı:Argo sözler çoğunlukla başlangıçta az kişinin anlayabildiği şifreli konuşmalarda kullanılır. Dolayısıyla bir kavramı ifade etmek için kullanılan argo sözün bazen o kavramla kısmen alakası olabilir bazen hiç alakası olmayabilir. Hatta bazı argo sözler gülmek için bile kullanılmaya başlamış olabilir. Mesela bir forumda şöyle bir ifade geçiyor: "bir keresinde bu ay otuzbir çekiyor demiştim meğer onun bile kötü bir manası varmış, çok utanmıştım". Bir lise öğretmeni düşünün böyle bir argo söz olduğunu bilmeden sınıfta bu ifadeyi kullandığında o sınıftaki erkek öğrencilerin birçoğu buna gülebilir.

Ancak bu ifadenin geliş yerinin bu olduğundan nasıl emin olabiliyoruz ki? Hatta görünen o ki tam tersine, "31 çekmek" zaten ayıplı olduğu için "ay 31 çekince" serbest çağrışımdan dolayı öğrenciler güler. Yani "ay 31 çektiği için mastürbasyon anlamına gelir" gibi bir mantık anakroniktir!
El çekmenin sözü edilen anlamda kullanılmış olduğuna dair bir kayıt bulabiliyor musunuz? Tarihî ve çağdaş Türkiye Türkçesinde ve lehçelerde sözün "vazgeçme, feragat etme" anlamları bulunuyor. 31 çekmek de aylar için kullanılıyor. Bahsi geçen anlamda kullanımı bu sözün aylar için kullanımında gülmeye neden olabileceği düşünülerek ortaya çıkmış olabilir. Yani eski olan kullanım aylar için olandır.
  • 0

kuluduk
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

İletigönderen Oktay D. » 05 Eki 2015, 00:51

Öncelikle "el çekmek"ten geliyor iddiası baña ait değil, ben de bunu mantıksız buluyorum. Başlıkta yazan kişileri karıştırdıñız sanırım.

Öte yandan "ay 31 çekiyor" ifadesi nasıl oluyor da mastürbasyona varıyor onu bir añlatıveriñ. Çünkü anakronizm yaptığıñız çok açık ancak önceki yanıtımda añlatamamış olmalıyım.

"31 çekmek" deyince ilkokul öğrencileriniñ akıllarına doğrudan mastürbasyon geldiği için öğretmenleri "bu ay 31 çekiyor" deyince de serbest çağrışımdan dolayı gülüyorlar. Bu tıpkı, "bardak boşaldı" deyince "bardak orgazm oldu" anlamak gibi bir şey. Bu durumda boşalmak sözcüğünüñ "orgazm olmak" añlamı "bardağıñ boşalması"ndan mı geliyor diyeceğiz?

Halk arasında fesat düşünce örneklerini etimolojiyle karıştırıyorsunuz bence.
  • 0

Üyelik görseli
Oktay D.
Oktay DOĞANGÜN
Yönetici
Yönetici

İletigönderen birtancazin » 04 Haz 2017, 11:26

Kösnümek... Azmak, şehvet duymak
Kösnül... Şehavi, seksi
Kösnük... Azmış
Kösnü.... Cinsel arzu
Idalamak... Tahrik etmek
Eşey. Cinsiyet
Eşeysel.. Cinsellik
Karınma.. Cinsel ilişki, seks
Okşaşma... Cinsel anlamda sevişme
Idalaşma.. Cinsel anlamda sevişme, ön sevişme, birbirini tahrik etme
Eşeysel birleşme... Cinsel ilişki
Ersek... Homoseksüel
Sürtük.. Lezbiyen
Idalanma.. Kendini tahrik etme, masterbasyon
Idalanıp genenmek.... Masterbasyonla rahatlamak
Koşeşeyli, ikieşeyli.. Çift cinsiyetli
Üregenlik. Eşeysel ergenlik
Ürey...üreme organı
Boydak... Bakir, boydak er, boydak kız... Genel kullanışlı
Boydaklık carı... Bekaret zarı
Çağnak.. Rahim, dölyatağı
Atmık.. Mezi
Döl.. Sperm
......

Tüm konuya özel sözlerle birlikte masterbasyon için IDALANMAK ve Idalanıp genenmek öneririrm.
Dolayısıyla orgazm için... Eşeysel genenme, eşeysel boşalma, kullanılabilir.
  • 0

birtancazin
birtancazin
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 252

İletigönderen birtancazin » 09 Haz 2017, 00:18

Eski dilden yadımak da tatmin olmak demek, bundan yola çıkarak, eşeysel yadınma (kendini cinsel olarak tarmin etme) türetilir.
Yadınç... Tatmin olma duygusu
Yadıtmak, yadınma, yadışmak, yadınsamak......
Üreysel yadınma ( Ürey. Üreme organı) ...
  • 0

birtancazin
birtancazin
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 252

Önceki

Dön Yeñi Kavramlar

Kimler çevrimiçi

Bu bölümü gezen üyeler: Hiç bir üye yok ve 1 konuk

Reputation System ©'