Yazışmalık

Başka sese beñzemez ananıñ sesi, Her sözcüñ arasañ vardır Türkçesi

kadın masturbasyonu

Henüz hiçbir sözcükle karşılanmamış, karşılığı başka dillerde veya Türkçede olmayan kavramlar için karşılık bulduğumuz bölüm

Ynt: kadın masturbasyonu

İletigönderen Jakoben » 20 Kas 2020, 04:31

Esenlikler.

Sevgili yazışmalıkdaşlar doyumla, çekmekle eylem, sözcük türetmek nedir? Tabu olan konular virüs gibi sözcükleri ilgal eder. Eğer böyle yaparsanız o sözcükleri bir daha başka anlamda kullanamazsınız herkes direkt sekse bağlar. Vermek eylemi bile kullanılamıyor artık takdim etmek demek zorunda kalınıyor.

Kaymak, çakmak, pompalamak vs. bunlar böyle nereye kadar gidilecek? Ben sevişmek eylemini kaldırıp öldürmekten onun yerine seks yapmak kullanmaktan yanayım. Aynı şeyi argo, sövüş için de düşünüyorum. Yukarı dediğim gibi bunlar virüs, dili işgal ediyor. Asla Türkçe karşılık bulunmamalı, bulunan da atılmalı. Tamamen ithal sözcüklerle sağlanmalı.

Böylece birisi tabu olan, argo, sövüş, seksüel vs. sözcükleri ifade etmek için Türkçeye başvurmayacak yad dillere bakacak ve Türkçe rahat bir nefes alacak.

Ayrıca şunu da demeden geçmeyeyim. Kör argo sözcükken nezaket için âmâ sözcüğü kullanılıyor. Tam tersi olmalıydı halbuki. Lütfen dediklerime kulak kesilin.
  • 0

Jakoben
Türkçeséver
Türkçeséver

Değerleme: -13

İletigönderen AliTurkhan » 26 Kas 2020, 09:58

Özdoyum nasıl olur? Kadın mastürbasyonu için değil ama genel anlamda mastürbasyon kelimesi yerine kullanılabilir.
  • 0

AliTurkhan
Sesli Yeñi Üye
Sesli Yeñi Üye

Değerleme: 0

İletigönderen Jakoben » 27 Kas 2020, 00:38

AliTurkhan yazdı:Özdoyum nasıl olur? Kadın mastürbasyonu için değil ama genel anlamda mastürbasyon kelimesi yerine kullanılabilir.

Esenlikler.

Lütfen üstteki iletimi okuyun.
  • 0

Jakoben
Türkçeséver
Türkçeséver

İletigönderen Tözkoparan » 29 Kas 2020, 06:01

Jakoben yazdı:
AliTurkhan yazdı:Özdoyum nasıl olur? Kadın mastürbasyonu için değil ama genel anlamda mastürbasyon kelimesi yerine kullanılabilir.

Esenlikler.

Ben okudum ama dikkate almadım. Cinselliğe dair her şeyi ayıp bulan muhafazakar kaygılarınıza sadece kendinizi hapsedin lütfen. Mastürbasyona hâlâ 'tabu' diyen bir bireyle kim tartışmak ister ki 2020 yılında.
  • 0

Tözkoparan
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 50

İletigönderen Jakoben » 29 Kas 2020, 19:39

Tözkoparan yazdı:
Jakoben yazdı:

Esenlikler.

Ben okudum ama dikkate almadım. Cinselliğe dair her şeyi ayıp bulan muhafazakar kaygılarınıza sadece kendinizi hapsedin lütfen. Mastürbasyona hâlâ 'tabu' diyen bir bireyle kim tartışmak ister ki 2020 yılında.

Çarpıtma yapmayın. Sekse tabu demedim. Türkçede şamanist dönemden beri gelen sözcük tabusu konusu vardır. Bilmiyorsanız araştırın.
  • 0

Jakoben
Türkçeséver
Türkçeséver

Önceki

Dön Yeñi Kavramlar

Kimler çevrimiçi

Bu bölümü gezen üyeler: Hiç bir üye yok ve 3 konuk

Reputation System ©'