Yazışmalık

Başka sese beñzemez ananıñ sesi, Her sözcüñ arasañ vardır Türkçesi

Ad Koyacaklara Okutula!

Yöresel sözcükleri derleme, tarama çalışmalarını içerir.

Ynt: Ad Koyacaklara Okutula!

İletigönderen Yérbey » 21 Kas 2008, 15:48

Son söz olarak şunu söylemek istiyorum :

"İt ürür, kervan yürür."

Bu üyeniñ ciddiye alınıp, yanıtlanacak bir durumu yok; kimsede kafaya takıp, boşuna emek yoymasın (harcamasın).
  • 0

"Bin atlı akınlarda çocuklar gibi şendik."
Üyelik görseli
Yérbey
Dérnek Üyesi

Değerleme: 70

İletigönderen metehan » 21 Kas 2008, 23:39

Gökhan81 yazdı:Anlasilacak ne varsa?

Nicin anlayamayanlar ben gibi düsünenler olabiliyor ben de bunu anlamiyorum..  O adlar artik Türkcelermistir diyenlerin cocuguna Türkce ad koymamalarina da icerliyorum.. Sen benim düsüncemi sorgulayabil (sanki islami korumak durumundasin ben saldiriyormusum gibi), ancak ben sana yanit verince is degissin, öyle mi..?

Koyun kardesim,arab-islam neyse artik, koyun o isimleri veledlerinize.. Ben de Türklerden cocuklarina Türkce ad koymalarini bekleyince, beklentimi suclu görmeyin!! Türkcelesmek, Türklesmek istemek sucmu? Bu nasil is, bizi ne duruma getirdi bilgisizlikler.. Ise bak Türklügü savunmak inancsizlik olmus, sanki yanlis ismis 'ceeeaiz' degilmis gibilestirilmis..

Müslüman olunca, Türklükten el cekmeliymis gibi bir sonuc cikiyor ortaya.. Oh bagislayiniz, siz bunu demiyorsunuz, siz de Türksünüz, ancak Önceliginiz kökeni yad ile islamii olan adlar. Varin siz degismeyin, degisemezsiniz de. Yalniz, buraya gelip de söver gibi konusmaktan alikoyun kendinizi, cekinin, uzak durun..!

Esenlikler!

kardeşim bakın şurda anlaşalım.
bu isimler arapça olmanın yanında içinde dini değerleri barındıran bir anlam ifade ediyor mu?
_evet kesinlikle ediyor hiçkimse bunun aksini düşünemez.
bu ülkenin insanı çocuğuna ad verirken neye dikkat ediyor?
_çocuğuma arapça isim mi koyayım diyor?
_kuranda geçen güzel isimleri mi koyayım diyor?
_peygamberlerin ehlibeytin sahabelerin yani kısaca İslama büyük hizmetlei dokunmuş insanların isimleri mi dikkate alınıyor?

sırf arap mantığıyla hareket eden kim var Allah aşkına? ben otuz yaşında adamım onca insan tanıdım gördüm hiç
"çocuğuma arapça ad koymak istiyorum" düşüncesine sahip biriyle karşılaşmadım.
çoğu insan "çocuğuma güzel isim koyayım" mantığıyla hareket diyor.
bu Türkçe de olabilir arapça da

Böyle düşünüyoruz diye çocuklarımıza Türkçe ad koymaya neden karşı olalım?? İsteyen elbette Türk kültünü yaşatır çocuklarına türk adı koyar bu güzel bir davranış diyorum.

ama kalkıpta arapçadan soyutlanmış artık türkçeleşmiş olan bu medeniyetin meyveleri ortak değerleri olan ayşe fatma muhammet ali vs. gibi isimleri dışlamayalım bari bunlar ortak değerlerimiz olarak kalsın
tek düşüncemiz bu.

Türk kültürünü yaşatmak için illa bazı değerlerimizi dışlamak silip atmak mı gerekiyor?

Asıl yozlaşma günlük kullandığımız sözcüklerin çoğunun arapça farsça ingilizce fransızca olmasıdır.
kullandığımız birçok eşyadan tutun yiyecek içecek giyeceğimize kadar yabancı sözcüklerin istilasına maruz kalmamızdır asıl yozlaşma

ama dini değerlerin yaşatılması güncelliğinin korunması neden yozlaşma olsun arkadaşlar.
İslam dini evrenseldir ibadette ortak lisanı arapçadır.bu da bazı dini simgelerin imgelerin dilimize yerleşmesine sebep olmuştur fakat bu kesinlikle yozlaşma değildir, etkileşimdir.

saygılarımla.
  • 0

metehan
İlgili
İlgili

Değerleme: 0

İletigönderen metehan » 21 Kas 2008, 23:46

cafer yazdı:Son söz olarak şunu söylemek istiyorum :

"İt ürür, kervan yürür."

Bu üyeniñ ciddiye alınıp, yanıtlanacak bir durumu yok; kimsede kafaya takıp, boşuna emek yoymasın (harcamasın).

orda ki "it ürür" söyleminden kendinizi kastettiniz galiba...
lütfen hakarete varan söylemlerden kaçınalım...
herkesin düşüncesini dile getirmeye ve en önemlisi farklı düşünmeye hakkı var bu önemli kuralı ihmal etmeyelim.
  • 0

En soñ metehan tarafından 21 Kas 2008, 23:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kéz düzenlendi.
metehan
İlgili
İlgili

İletigönderen YİĞİT TULGA » 22 Kas 2008, 12:19

Uğrola arkadaşlar,

Önemli olan hangi dinden olduğumuz değildir. Önemli olan Türk olduğumuzdur. Bakınız İsacı olan Türkler o dinden, Musacı olanlar o dinden, Budacı olanlar ise o dinden ad koymasınlar diyoruz. Din başkadır özekin (folklor) başkadır. Dışarıdan bakıldığında bizi Türkten başkasıymış gibi gösteren adlar yanlıştır. Biz bizim gibi olsunlar demiyoruz... Özleri, kendileri olsunlar diyoruz.

Kutsallığı kendinden belirsiz kimi saçma türetmeler, yeni yeni uyduruklar da türeterek Türk çocukları Araplarda bile olmayan adlar alır oldular. Bunları Türkten de Araptan da sayamayız. Tersine, saçmaladıklarını bilsinler diye onlara kızarız. Kime yardaklanıyorsunuz! uçmağ (cennet) kapısında kayrılacağınızı mı sanıyorsunuz, diye sorarız.

Türk ekininde, töresinde adlanmanın özel bir anlamı da vardır. Töreni boz, ekinini (kültürünü) boz, giyim kuşamını boz, öz niteliklerinin tümünü yok say, sonra kalkıp Türküm, de.

Gülerler böylesine. Kim güler: En başta Türklük nedir az çok bilenler; çünkü, acınarak gülünür erdemsizliğe.

Uğrola.

Dipçe:
Bu konu burada kapansın arkadaşlar. Olmuşları beri döndüremeyiz, ancak bilinci eren şunu düşünebilir:
-Benim adım Arapça, Farsça' dır, ancak bundan sonra kendime bir göbek adı koyacağım. Yanımda yöremde artık bundan böyle onunla anılacağım.

-Benim Yiğit TULGA olarak, -en azından ilkin adımdan başlayarak-,  TÜRKLEŞMEM gibi.

İşimiz sözlük karıştırmak, sözcük türetmektir. İşimiz dinden, inançtan  gelenlerle boğuşmak değildir. Genel çoğunluk ne yazık bağnazlıkla yaşadığından bizim çabalarımızı dinsizliğe bile vardıranlar çıkacaktır, -ki çıkıyor bunlar da-, aldırmadan, yanılmadan, oğurumuzu bunlara ayırmadan dilimizi işlemeliyiz.
Ben düşünürüm ki:
Benden başka biri beni anlıyorsa doğru yoldayım.
Onunla uyguladıklarımız kavranıyor, taplanıyorsa (kabul ediliyorsa) doğru yoldayız.
Öğrenenler, anlayanlar, katılanlar oluyorsa, bilinçsiz kuru bir yığın olmaktan kurtulup, bilgiyle erdemlerle donanmış bir toplum oluyorsak doğru yoldayız.

Bu demektir ki, dilediğimiz etügen (ütopya) gerçek olacak, Türk yurtları birliği ortak dil konuşan Türkler çoğaldıkça bir gün kurulacaktır.

Ancak görülüyor ki bölgesel, yerel takıntılardan kurtulmak da biraz oğur (zaman) alacaktır.
  • 0

En soñ YİĞİT TULGA tarafından 22 Kas 2008, 12:38 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kéz düzenlendi.
Sözlük indir.
http://tufar.com/SanalBaba/
Taranmasına "kıyacağınız" sözlük varsa benimle iletişim kurunuz.

"Türk Dil Kurumu" ile "Türk Günay Kurumu" özerk, tüzel kişiliğine dönmelidir. Atatürk kalıtını çiğneyenler yargılanmalıdır...
YİĞİT TULGA
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 23

İletigönderen Oktay D. » 22 Kas 2008, 17:44

Bütün durum, Türklerde ve Farslarda Arap adlarıñ İslâmlaştırılmasıdır. Evet, kişiler Arapça adları İslamî gerekçelerle koyuyor, tamam. Ancak burada söylenilen neñ farklıdır; burada kişileriñ İslâmî olarak simgeleştirdikleri bu adlarıñ yerine doğrudan Türkçe ad konulması önerilip bu simgeleştirmeniñ bir yozlaşma olduğu ve bu yüzden Türkçe adlarıñ yeğ (daha iyi, tercih edilir) olduğu vurgulanıyor. Yoksa tabî ki (bu yozlaşma yüzyıllar önce öyle başlasa da) "Arapça ad koyayım" dendiğini savunmuyoruz bugün.

Ayrıca kültürdeki veya dindeki bir yozlaşmanıñ meşrulaştırılmasını yañlış buluyorum. Biz Türkçeyle ilgili olduğu için bu yozlaşmayı gösterir, çözümünü vurgularız. Ancak yozlaşmayı silemeyiz. Bizim bir yaptırımımız yoktur. Ancak kamu, bunu değerlendirecektir.
  • 0

Üyelik görseli
Oktay D.
Yönetici
Yönetici

Değerleme: 6023

İletigönderen türkçesevdalısı » 24 Kas 2008, 00:13

Çocuklara türkçe isimlerin konulmasını ve yaşatılmasını önemli ben buna özellikle dikkat ediyorum bir kardeşimin adı oğuz ancak bu insanımızın peygamber,sahabe ve ehli beytine olan hürmetinden dolayı arapça isimler koyması sorun değil ,türkler islamla yücelmiştir kurtuluş savaşında yardım amacıyla bileziklerini gönderen pakistanlılar müslüman olduğumuz için bize o bilezikleri göndermiştir.

saygılar...
  • 0

Haydi TÜRKÇE için, gelece?imiz için....
Üyelik görseli
türkçesevdalısı
Türkçeséver
Türkçeséver

İletigönderen İlteriş Kağan » 14 Oca 2009, 00:54

katiller yazdı:Tekrar söylüyorum biz Ayşe, Fatma gibi isimleri anlamlarından dolayı değil Peygamberimizin yakınlarını ismi olduğu için koyuyoruz. Ayrıca bu eskiye olan özenti niye? Türklerin İslam'a İslam'ın Türklere kazandırdığı çok şey vardır. Eğer geçmişe bu kadar özentiniz varsa yol belli Orta Asya bozkırları sizindir! Ama Türk'ü ve İslamiyet'i ayrı ayrı düşünmek yerine Türk-İslam demek doğru değil mi?

Şunu bilki;
Eğer TÜRK BUDUNU Acunda olmasaydı;
Bugün islamiyet;
arabistanda 3000-5000 kişinin inandığı bölgesel bir din olarak kalırdı.(şintoizm,taoizm vb.)

Biz Türkler olmasaydık acunda
islamı kim yayardı?

Kızıl çin mi?
Hristiyan Rusyamı?
Her fırsatta müslüman kesen Bizans mı?
yoksa Mecusi pers devletimi?

Söyle bakalım?
  • 0

ULU TENGR?  T Ü R K 'Ü KORUSUN VE YÜCELTS?N !!!
Üyelik görseli
İlteriş Kağan
Sesli Yeñi Üye
Sesli Yeñi Üye

İletigönderen YİĞİT TULGA » 14 Oca 2009, 01:46

Uğrola,
Türkler, Türk oldukları için yüce idiler. İslam olsalar da olmasalar da Türklüğünden ne yitirmişler.
Türklük eliyle İslam, Arapların tekelinde yerlerde sürünmekten kurtulmuştur. Bırakın geçmişten kanıtlar deşelemeyi, günümüze bile çevirseniz yüzünüzü ilkelliklerin, geriliklerin, bağnazlıkların öz kaynağını Arap yaşam geleneğinde bulursunuz: Okuk (okugu, Kur' an)' da değil.
(yalancılık, kandırıcılık, suçsuzları öldürme (halifeleri, yalvacımızın torunlarını bile), kadına verilen değer, ilkel tüze dizlemi (hukuk sistemi), yeryağı (petrol)  varlıklarının birkaç ailenin tekelinde toplanması, sümülgenlerle (emperyalistlerle) işbirlikçilik, (Y.U.C) Tanrımın bağışladığı onca varsıllığı türesiz (adaletsiz) bölüşüm, gösterişe düşkünlük, görgüsüzlük, kaypaklık (kurtuluş dönemimizde özellikle Türklere karşı yapılan en büyük kaypış (ihanet) Araplarınkidir.), Urdeli (Pakistan), Afganeli (Afganistan), Hindeli (Hindistan)' dan kollarındaki bilezikleri gönderen kadınlar Türkler için dua ediyorken, Arap çöllerinden geri çekilen kadın, çocuk, er (asker) lerin boğazını kesen, parmaklarını yolup yüzüklerini çıkaran kimler ise, çenelerini parçalayıp dişlerini sökenler de onlar idi. Önderleri, "Dingiliz çaşutu" (İngiliz ajanı) Lovrıns ise kesik çocuk başlarını tepikliyor idi...

Ne yazık onlara öykünene. Töresini töre edene, adından ad beğenene...

Uğrola
  • 0

En soñ YİĞİT TULGA tarafından 14 Oca 2009, 02:21 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kéz düzenlendi.
Sözlük indir.

"Türk Dil Kurumu" ile "Türk Günay Kurumu" özerk, tüzel kişiliğine dönmelidir. Atatürk kalıtını çiğneyenler yargılanmalıdır...
YİĞİT TULGA
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

İletigönderen YusufHas » 02 Şub 2009, 00:01

Arkadaşlar yorumlarınızı okurken halinize güleyim mi aglayayımmı bilemedim. Birde sadece namaz kılanlara yobaz derler. Ya ne kadar basit düsünceler. budüsüncelerden daha ileriye bakamamısız. Kendi kıt yorumlarımız ile topicigi adeta katletmisiz. Arkamdan sövüp sövmeyeceginizide yaptıgım yorumdan sonra bilmiyorum bu sizin almıs oldugunuz egitim seviyenizi ve kültr dercenizi gösterecek. Ne demişler kötü söz sahibine aittir. Benim arkamdan yapacagınız yorumları az cok tahmin ediyorum. Normalde böyle polomikler ile isimde yok. Ve sadece bu cevabı yazmak icin üyelik aldım. belki hosunuza gitsin belki gitmesin. yoksa foruma zaman ayrıacak kadar bos vaktim yok.
Öncelikle ben elhamdülillah bir türküm arkadaslar belrteyim. İsteyen kiişilere kafamın mezuro ölçülerini verebilirim. Ayrıca türk oldugum için şükrettim çünki ben bunca zamndır islama sancaktarlık etmiş yüce bir millletden geliyorum. ama bu demek degildir ki arabları almanları yada bir baska biir kavmi küçük görüyorum. Çünki Allah'ıma şükür türküm aynı zamnda müslümanım. Ve kitabım Kur'an. ve yüce Allah yüce kitabında hiçbir kavimim başka kavimden üstün olmadığını ayetleri ile belirtmiş. İnanmyan varsa kusura bakmasın ben müslümanım diye meydanlarda dolaşmasın çünki Allah'ın ayeti acık ve anlaşılır isteyen Kur'an tefsiri acsın okusun. Ve Allah'ın bir ayetini bile inkar etmek yüce Allah katındca cok ama cok büyük bir günah. ve dinden cıkma sebebi.
Bir arkadasşımızda demişki biz türkler olmasak islamiyet nasıl yayılacaktı gibi kendi kıt kafası ile yorum yapmıs. Ya kardesim sen Allah'mısın yada Allah'ın bilmedigi bir seymi biliyorsun. O'nun izni olmadan bir sinek kanadını cırpamıyorken nasıl sen bu kadar kendinden emin bir sekilde gayptan duyumlar sunuyorsun. Yoksa keto ile yada memiş ile bir akrabalığın var? yada aynı sofradan yemek mi yediniz? Sözleriniz asla küfür boyutuna girmesin. Bu dünyanın birde sonrası var. Hani cengz hanlarımız hani namık kemallerimiz nerede
hadi bana göstersenize. acaba kemiklerinden eser kalmısmıdır. Sanki hiç O'na dönmeycekmiş gibi sanki hiç ölmyecekmiş gibi  nedir bu gelecege meydan okumalar gecmişe küfretmeleradeta btün dagları ben yarattım edaları ile kasılmalar. Firavun vari sezeyanlar. Yoksa siz uzaydan mı geldiniz? Yoksa hiç ölmeyecekmisiniz? Allah katında cok mu sevgilisiniz? Yoksa yoksa siz tanrımısınız da Allah'ın ayetlerini inkara gidecek kadar küfre girmissiniz? Ben sizi görüdükçe adapazarı depremi oldugu zaman bodrumda antalyada gece kuluüplerinde gece gündüz eglenenn türk gencligi aklıma geliyor. Belki hepsi türk deigldi ama iclerinde küçümsenemiyecek kadar büüyk bir kesim varki türk olan aama atalrının sanına layık olmayacak zavallı insanlar. Orada kardesleri orada abileri ablaları cocukları ööldü belki ama onlar bana ne ya dedi. Nede olsa bana dokunmayan yılan bin yıl yasaıssın diye düsünüyorlardı. Nerede kaldı insanlık nerede kaldı türklük. Biz Sanlı bir medeniyete sahibiz. Biz sanlı atalarımızın torunları idik. Herzaman misafirperverliği ile gözüpekliği ile yardım severlgii ile ayrıca kuvvetliye karsı daha zayıf durumda olan gariban kısmı koruyan sanlı bir milletin torunlarııyz. Bundan süphesi olanda ben türküm demesin. Hani nerde kaldı bizim iyilikperverliğimiz. Hani nerede kaldı bizim gözüpekliğimiz.
Simdi sorarım ben türkdas yoldaslarıma hani siz faithten cok dah büyük adammısınızda yada onun babasından cok dah abüyük bir insanmısınız ki burada cıkıp ahkam kesersiniz. Onun adı Mehmet degilmiydi?
Ne odlu onun adı m ehmet olunca türklüğüne zarar mı geldi. Yada lalası akşemseddine aşırı ihtimam göstermmesi onun yobaz oldugnu mu gösterir. Ya siz tarih okumuyorsunuz yada kendinize pempe bir dünya cizmis isinize geleni eklemişs isinize gelmeyenin üstüne perde cekmissiniz. Sırf aksemsettinin atından kaftanına camur sıcrayınca beni bu kaftanla gömün demesi bosunamı oldu arkadaslar. Eller aya gidiyor biz hala kafa mezuro ölçüleri ile ugrasıyoruz hangimiz saf kanız diye. Söyleyin ya hanginiz saf kansınız. Hani ne oldu cekik gözlerinize. Yoksa darwin gibi evrimciliginiz mi tuttu. Cekik gözleriniz ne cabuk batıya ayak uydurdu. Ne gözlermiş bunlar. Karadenizlilerin burnları bile hızınıza yetisemedi.
şimdi biliyorum arkamdan bir sürü masallar okuyacaksınız.  Belki hosunuza gitmedi diye yorumu silecekl yada editlemeler yapacaksınız.
Umurmda bile değil eger siz bu dşünce yapısı ile kendinize türküm diyorsanız zararı yok ben türk olmayayım ben ermeni olayım. Yada Sokulluı gibi devsirme olayım. Ne mutlu o insana ki hiristiyanlıktan devsirme bir insan olmasına ragmen bir milletin cöküsüne set koymus onu zirvede yerini korumus ve suan bile saygıyla anılan bir insan.
Seyh edebali bosuna mı demis tarihini bilmeyen yıkılmaya mahkumdur diye.
Ya simdi osman gazi sey edebalinin görüslerine önem verdi diye gerici mi oldu yobazmı oldu. Neden islamiyet ile türklügü sanki birbirne iki düsmanmıs gibi gösteriyorsunuz. [Yoksa icinizde ergenokon zihniyetine sahip olan art niyetli insanlar mı var.Ben Önce müslümanım arkadaslar sizi bilemem. Çünki bir zmanlar sizin gibi zavallı düsünüyordum. Hiç ölmeyceegimi sanıyordum. Sonra bir gün inandıgım bir insan öldü. O ki basbugumuzdu. O ki benim rehberimdi. Kutsalımdı. Sonra bir kendini bilmez cıktı bana dediki ne o fasist ne oldu senin basbuguna hani nerede hani  söylesene göstersene bana dedi. Gücüme gitti. Ama haklı idi. Kimler geldi kimler gitti. Fatihinini mi sorarsın. Metehanlarınımı sorarsın. Yusf Has Haciblerininmi sorarsın. Selahaattin eyübilreninmi sorarsın. Kanuni sultan süleymanlarınımı sorarsınz. Ama onlar ölmedi kalbimizde yasıyor. Ama hangi kalbimizde arkadaslar.
ne demis o büyük sair arkadaslar söyleyin ne demis. Bosuna mu demis. "Fatihini istanbulu fethettigi yastasın hala niçin oynastasın" diye bosuna m söyledi. Fatih varken bir voyvoda serefsizi saklanacak yer arıyordu. Selim zamanında sah ismailler pustu. Kanuni avusturya arsi dükünü reizl rüsva etti. Yalan mı arkadaslar yalanmı.Söyleyin ya bu yazan tarih yalanlardan mı ibaret biz o sanlı milletin torunları degilmiyiz. Hani neden sadece onlar olan sevigimiz sadece kalbimizde sınırlı kalıyor. Belki bir fatih olup istanbulu yeniden fethedemeyiz ama onurumuzuda ayaklar altına aldırmayız. Şimdi o istanbulda yankesiciler tinerciler, sapıklar, ceteler boy gösterdi.  Neden arkadaslar hani biz türktük. Bir emanete sahp cıkmak bu kadar zormuydu? Ona sahip cıkmak onu fethetmekten daha mı zor arkadaslar hadi söyleyin bana. NEdne osmanlıdaki ruhu istanbuldaki osmanlı ruhunu koryamadık degilsen neydi. Söyleyin hepimiz ülkücüyüz. Hadi söyleyin. Cünki icinde bir kac kendini ibbilmez ilsamiyeti öcü gibi göstermey calstı. Manevi ne kadar duygumuz varsa onu canlı canlı gömmeye calıstı. Cöken maneviyat karsısında ne beklenir.  Ne oldu o genclerin kalbinden maneviyatı Allah'a olan inancı aldınızda ne oldu. Sapıl olması tinerci olması bize ne kazandırdı. Bodrumda sokaklar içkiler ile sulanıoyor. Hepsi rus turistmi zannediyorsunuz arkadaslar yada bir kısmı alman. İçlerinde yokmuydu türk oğlu türk. Soruyorum size. Özünü kaybetmis maneviyatın kaybetmis bir gencliğin bu millete ne faydası var. Ne olur bir Allah'ın kulu cıksın bana haklı nedenler söylesin. Ama magara adamı gibi degil benim üslübumda oldugu gibiğ acık ve anlasılır, bagıra cagıra vay efendim sen türk degilsin sen ermnisin gibi salak sacma konssmadan adam gibi acıklasın. Hadi bekliyorum makul bir cevap. Osmanlı istabnbulu kac sene elinde tutmus. Türkiye kac sen olmus. bir emanete hakimiyet neden bu kadar zorlasmıs hadi söyletyin. Sorun ne cöüzmü ne hadi söyleyin. Hodri meydan. Öyle sokaklarda ebn ülkücüyüm nidaları ile caka satmak ile olmuyor. İnanın ben onlarıan daha alalarını da yaptım ama dönüyorum bakıyorum arkama acaba yeterlimi diye yeterli görmüyorum yeterli olsaydı böylemi olurduk. Halimiz bu sekildemi olurdu.
Artık n biizmde bu kendi aramızdaki kavgaları bırakıp biraz önümüze bakmamız lazım. Ne zaman bir seyde en iyisi olursak o zaman ben türküm diye övünmek gerek. Yoksa karı kızpesinde kosmak ile iki üc arkadsa bir olup bir kisiyi dövmek ile ülkcü olunuyorsa varsın ben olmayayım. sözlerimi agır bulanlar olacak ama aynı taraftayız onu özellikle üstüne bastırarrak belitrtiyorum benim karsı oldugum gerici kafa yapımızı atamamısız
Neymiş arap kökenli imis diye bu isimleri kabul edemezmisiz. Neymis kültürümüz eriiyip gidiyormus. Ya kızlarımız mini eteklerle sokaklarda ring atarken erkeklerimiz bir kızla bir gece yatabilmek icin nerede ise özünden kaybetmiş baskasının namusuna dil uzatacak derecedee kendini yakısmayanı yapıyor ve birde bunu türkle bagdastırıyorsa - (ki atalarımız izzete onura önem verirdi kimin eli kimn cebindeye sıcak gözle bakmazlardı bu sadece karamurat filmmlerinde bize yuttturlumus akıncı her önüne gecenle yatar masalları)-yazık bizim gencligimze
arkadaslar eller aya gidiyor biz yaya kaldık. Bak elin serefsiz amerikasına kızılderiilerileri katlettikleri yetmiyormus gibi her memleketten aldıkları kırma bir  devletle dünyaya nam salmaya calısıyor. Eger türkün izzetini benim gib düsünmeyen ama o halde iken ayaklar altına almayan birisi varsa varsın ülkücü olmasın varsın milliyetci olmasın öpüp basımıza koayalım. Ben inanıyordumda ne oldu. elin sefersizi sırf arkadsı kuvvetli olsun diye ülkücü oluyor yalanmı arkadaslar yalanmı?
Hadi yalan deyinde göreyim sizi. Ben bunları yasadım.şerefsiz solcuları ile yatar kalkar ama is görüse gelince ben ülkücüyüm der neden arka kuvvetli cünki. Eskiden biz böyle miydik. Akıncılar bosunamı öldü.  Nerede kaldı akıncı ruhuna. cakal sürüsü olup yanımızdakine güvencegimize kurt gbii asil olup neden kendimize güvenmiyorz. Özümüzden akybetmisiz. Gecnlerimiz jkahvehane köslerinde sokak aralarında harcanıp giderken biz hala islam mı önemli türklük mü önemli gibi salakca sorular ile kendimizi avuutyoruz. Yalansa yalan deyin. Ya arkadaslar bırakalım bu isim arapcamıydı türkcemiydi diye tartısmayıda yolumuzza bakalım. Benim adım Mehmet degil Muhammet de değil. Osmanda değil Ömerde değil. Ama olsaydı da bundan gurur duayrdım. Osman diye utanqcaksam benim bu toprkalrda yasamaya hakkım yok cünki. Mehmet oldu diye hayıflanacaksam benim müslümanlıgımdan da süphe etmme gerekir. Ne güzel isimki Hz. Peygamber Efendimiz S.a.v'in adı. Allah'ın sevgili kulunun adı. Bırakın bana bos agızları da söyleyin be dostlar siz ölmeycekmisiniz. Siz ölünce size hangi milliyettensiniz diye sorulacagınımı sanıyorsunuz. Eger böyle sapıkca bir düsünceniz varsa ben desenize saatlerce bosuna size dil döktüm. Yazık derim eger öyle ise yazıkl. Allah islah etsin derim.
Bu arada mertseniz benim bu topicigimi silmez banada ban koymazsınız. Dost acı söyler ama yüzüne karsı söyler. Bence daha bir fırın ekmek yememiz lazım atalarmızın bayragını tasıyabilmek icin. Ha bu arada o kendisni tanrı yerine koyan arkadasada bir nasihat Allah'ın isine karsılmaz.  Ne yaparsan yap ama asla bilmedigin asla bilemeyeceign sadece Allah'ın bilebilecegi bir konuda ahkam kesme. Sen türksen bende türküm ama bak senin gibi bos laflar etmiyorum. Devletim icim milletimi icin ne yapabilirim diye düsünüyorum. Bu bayragı daha yukarı nasıl tasırım diye düsünüyorum. Bizim o begenmediğimiz tayyip bile bizim yapamadıgımızı bir günde yapgtı. Sefersiz Perez'e ve dünyaya haddini bildirdi . Ben türküm diye ahkam böyle kesilir. Kendi aranda atarak degil dünyada nam salarak.
Bende Allah'a şükür mühendis oldum. Bazı sirketlerde yönetici oldum ama bu bile yetmedi acaba develetime milletimie nasıl hizemt ederim diye düsünüüyorum. Cünki iyi para veren ve milliyetci olarak tanıdıgm bir abimizin sirketinde yöneticilik yapıyordum referansla girdim. ama gördüm ki serfsizn millliyetciligi sadec reklammıs. Vatanımı soyan kim olursa olsun agzı ile kus tutsa bile o bir serefsizdir o bir yolsuzdur. İsterse cevrede milliyetci olarak tanınısın. Arkadaşlar aramızda bu yapıda insanlar cıok var. Yalanmkı arkadaslar söyleyin yalanmı ben yasadım görüdm bir cok olaya şahit oldum. kimisi ben ülkücüyüm der ülkücülügü kullanır, kiimi şerefsiz çıkar ben atatürkçüyüm der atatrükçülügün arkasından kırmadıgı fındık kalmaz. Kimisi ben müslümanım der yalanaın biri bin para oluır. Yalan mı arkadaslar. solcular kadar olamadık. Solculugu sadece solcuı kızlar ile yatmak isteyen biri iki insan haricinde kullanan çıkmamıs. Tabi Cok degil daha 20 30 sene öncesine kadar davamız icin öeln abilerimiz ile kendimizi kıyas tutaluım. Onlarmı ülkücü idi yoksa bizmi daha ülkücyüz. Yazık onlar bu sag sol olaylarında bosuna mı öldüler? Neden tarih okumadan gelr burada ahkam kesersiniz? Eger bu zihniyette insanlar varsa ben türklügümden ilk defa utanasım geliyor?. ben Elhamdulillah Müslümanuım aynı zamanda türküm. Aksini iddia eden vbarsa hodri meydan cünki benim damarlarımda akan akıncı kuvvetini akıncı ruhunu simdi bile hisseediyorum. Benden önce ölen abilerim gibi vatan icin canımı bile seve seve veriririm. Cünki onlarda gercek ülkücü idi. Salak sacma ayrımlara girmediler. Birisi dinimize küfrediyorsa bizden degildir deyip yeri geldi öldürdüler yeri geldi bir cami kösesinde öldürüldüler. Yalanmı arkadaslar yalanmı. Yakın tarihimizi ne kadar cabuk unuttuk. simdi onlar bos bir dava icinmi öldüler. Onlar boş bir emel icinmi öldüler. O zaman size göre öyle yanlsı mı anlıyorum. Rahatı bulunca rahat yerden yorum yazmak kolay oluyor degilmi? Kacınız onların gösterdigi fedakarlıgı gösterdide burada ahkam kesiyorsunuz. Yazık burada sadece lafta ülkücülük yapanlara. Yazık siz atanızdan böylemi gördünüz? Nerede kaldı osmanlı ruhu nerde kaldı selcuklu ruhu.
Arkamdan bir sürü polemik yapmayn bu arada arkadaslar kişini sözüne bakılmaz icraatine bakılır. Yıllardır ellerin adamları üretim yapıyor bizde onlara bagımlı kalıyoruz. Önce calısıp didinelim sonra ahkam keselim. Artıok savaslarımız büyük meydanlarda cereyan etmiyor. Artık savaslar masa baslarında bitiyor. Davos bunlardan bir örnekti. Tayyibin cıkısıda serefsizlere en güzel cevabtı.Biz madem türküz bunu mahalle kabadayısı tarzı ile degil kıvrak zekamız ile gösterelim. Ne oldu mahallenin bütün cocukalrını dövünce ne oluyor amaerika ay buı cocuktan korkulur diye mi düsünüyor sanıyorsunuz?. güldürmeyin beni aaa dostlar, güldürmeyin. Sırf sevdigi kız kendisine pas vermiyor diye toplanıp kızın doalştıg evlenemyei düsündügü sözlüsünü, nişanlısını dövenlerde bizlerden degilmi? Bunları gördüm ama sineme cekmem bunları cekemem. Nere hani millet yararı hani nerede lkcüülük ruhu bunu adına kısaca korkaklık namertlik denir. bu zihniyette aramızda olanlar varsa gitsinler hangi zıkkım varsa oraya girsinler. gitsinler solculara onlarda kız cok nede olsa. Ama adam gibi olanlar gercekten atalarının sancagının yeniden yukarılara kaldırbailecek varsa gelsin, bozuk zihniyette olanlara aramızda yer yok. 
Calısmak calsımak calısmak her alanda kendimizi göstermek. O zaman ben türküm diye sokakalarda dolasablirim ancak. Aksi halde kendimize caka satmaktan öte birsey yapamam.
İstemeden sürvcü lisan yaptı isem affola. Ama bu gerici yazıları okudukca icim daraldı. Gericilik arap hayranlıgı yada islamiyet düskünllügü degildir arkadaslar, esas gericilik at gözlükleri ile dünyaya bakıp kendimize pay cıkaracagımız yerlerde ileriye gidememektir. Eller aya attıkları uydulara ne isim evercek diye düsünürken biizm cocukalrımıza vercek oldugumuz daha önce atalarımıznda kullandıkları isimleri vermekten sanki bir ayıpmıs gibi utanmak böylesine bos fikirli olrak ileriye karsı bütün pencerelerimizin kapalı olması. Esas gericilik ileri gittigini sanarak hala geride kalmak. Yazık burada internet basında bilmeidgimiz konularda ahkam kesecegimize biraz bilgi edinip öyle konussaydık. Modlardan ricam burada yazı silmeyin. Benden sorna muhaklkak yorumalr olacak. Herkes bitr seryler atıp tutacak. Ama bir kesim varki icimizde bir kesim o kesim benim ne demek istedigimi cok iyi anlayacak. Ve öncesi ile sonrasında yapılan yorumlar varsa kimin haklı kimin haksızı olduguna kendi vicdan denilen boy aynsaında ölçüp tartacak. Egerr iddiamı kabul etmeyen varsa iste meydan cıksın konussun. Ama sakın unutmasın ki söyledigi söz onu vezirde eder rezilde. Kendisine uygun düsen neyse onu yapsın. Rezil bir insansa aman kendini rezil ettin gib bir hatırlatama yapmama gerek yok cünki bu kararı vercek olan arkadaslar bu topicigi okuyan arkadaslar olacak. 
Herkese iyi aksamlar. iyi geceler. Allah'a Allah'ıma emanet olun. sizi bilmem ama benim Bir tek Allah'ım bir tek peygamberim bir tek kitabım var. Erkekliğin kitabın yazanlarada duyurulu son baskısı zatn cıkmıstı ama ahirette okunmuyormus o nedenle artık basmıyorlar. O nedenle siz Kur'ana merak sarın biraz. Biraz arab isi ama olsun. orada size lazım olacak hemde cok. benden söylemesi. sonra demedi demeyin. 
  • 5

YusufHas
Sesli Yeñi Üye
Sesli Yeñi Üye

Değerleme: 5

İletigönderen YİĞİT TULGA » 02 Şub 2009, 03:49

Uğrola,

Size de uğrola. Sanırım bir arkadaş GIRGIR dergisinden alıntı yapmış. Çok güldüm sağolun.

Yok değilse ne yazık. Bu "sanal kişinin" ne bildiği, ne öğrendiği, ne de düşündüğü var. Yalnızca duyduğu, uydurduğu var.
Bu yazıyı yazan çekenek (makine) ise üzülmeyebilirim. Öyle de görünüyor...
Bilirsiniz, ağbaşı (internet) çevirisi yapan yerlikler vardır. Tıpkılar (kopyalar) yapıştırırsınız da bir dilden ötekine çeviri yapar. İşte o çevirme sonuçları gibi us (akıl) yoksunu, kavrayış yoksulu, somut / soyut ayıramaz, duygu / kaygı taşıyamaz, ilgisiz, ilintisiz tümceler kurarak yalnığı (insanı) bocalatan düzeneklere benziyor.

Bu yazı silinmeyecek size söz veriyorum. Başkaları gelsinler de, kendisi yalancıktan, uyduruktan Türk sandırılanların acınası durumunu görsünler diye baş yaprağa taşınacak. Yiğit sözü size.

Yazdıklarınıza yanıt verecek söz bulamıyorum. Çünkü şu yukarıdaki yazının say (her) sözcüğünü teker teker önce düzeltmek ardından yermek, eleştirmek gerekiyor. Benim de kimsenin de bunu yapmaya yetecek oğuru (zamanı) olmaz. Burasının adı "Türkçesi varken": "Boş oğuru (zamanı) varken", değil...

Birkaç tümce yanıt yazayım diye okumakta kıvranırken, -açık sözlülükle söyleyeceğim- BS' nin (BilgiSayar' ın) üstüne kusmamak için derin derin soluklandım.

İğrendirici bir bilgisizlik, gericilik, kendini bilmezlik.
Gel sen, say gün (her gün) betik okuyan, sözlük karıştıran, evrimi de devrimi de öz adıymış gibi bilen, birine dalaş...
Okugu 'yu (Kur-an' ı) başucundan ayırmayan; -hadi sonrasını bildik orası da-; ölümden öncesi neresi diye dönenip duran birisine, "kemikten mi, aşıktan mı, çamurdan mı türedikse türedik, iyi ki türemişik, Türk edilmişik", diye övünen birine oradan buradan sataşarak TANRISEVERLİK tasla.

Sendeki de us (akıl) , bendeki de,
(Y.U.C) Tanrım seni de görüyor beni de!
Nerede erdem, nerede bilgelik...

Birimizden utanıyor belki de...

Uğrola

Dipçe:
Kimse burada doğrudan "ülkücüyüz" dememiştir. Biz, kirletilmiş bir etügenin (ütopyanın) güdücüleri değiliz. Manukyan' lara kapı enikliği eden kurtçuklardan da değiliz.

Biz "İLKECİYİZ", "Evrensel Türkçüyüz, OKÇULARIZ"...
Belki anımsarsanız; yarım kalan bir devrim düşünün üzüntüsüyle toprağa verilen ulu kişinin "oklu ilkelerini"...
İşte o oklar uçlarından kırıldı birer birer diye sevinseler de, bizim sadağımızdakiler "bilenmiş çelik" tendir.

Biz, devrimi yürütecek olanlarız. Bizimle yola çıkanlar bunu anlayanlar, buna inananlardır. Onun bunun "sulandırılmış Tüklüğüyle" işimiz olmaz.
  • 0

En soñ YİĞİT TULGA tarafından 02 Şub 2009, 15:22 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kéz düzenlendi.
Sözlük indir.

YİĞİT TULGA
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

İletigönderen farsak » 03 Haz 2009, 07:47

Bir aşure kazanı düşünün içerisine çeşitli yiyecekler katarak bir aş ortaya koyacaksınız ve bu kazana koyduğunuz çeşitlerden birini ele alalım örneğin susam olsun dünyada ki tüm susamları toplayıp bu kazanda kaynatın bu aşa susam aşı diyebilrmiyiz diyemeyiz peki susam tadı verir mi vermez ne tadı verir aşure tadı verir peki dünyada ki tüm susamları bu kazanda aşureye çevirdiğmizi varsaymıştık tekrar susam yetiştirebilirmiyiz toprağa ekecek susamımız dahi kalmadı yani yeryüzünden susam tohumunu silerek aşureleştirmiş olduk. dil de aynı şekildedir siz eğer ümmetçilik adına yani  tüm dilleri arap dilinin şemsiyesi altında toplamaya kalkarsanız  islama dahil olmuş tüm toplumları helak edersiniz.
  • 0

farsak
Sesli Yeñi Üye
Sesli Yeñi Üye

İletigönderen Boraan » 03 Haz 2009, 17:23

Bizim o begenmediğimiz tayyip bile bizim yapamadıgımızı bir günde yapgtı. Sefersiz Perez'e ve dünyaya haddini bildirdi . Ben türküm diye ahkam böyle kesilir. Kendi aranda atarak degil dünyada nam salarak.

Ya ben tamam çok güzel her şeyi anladım da dün pereze meydan okuyan tayyip neden şimdi sınır bölgesini organik tarım için yahudilere vermeye çalışıyor.Olay tatlıya bağlandı da ben mi haberleri kaçırdım ? Anlamış değilim memleketimin bu güzide insanlarını, bir taraftan aynı amaç için köylümüzün o toprağı kullanması gerekiyorken yahudilerin işi ne? örneğin Kaz dağlarını delik deşik yaptı altın arayan işletmeler.Organik tarım iyi güzel de bilinçlendirin yurttaşlarımızı onlar yapsın.perezle tayyibin yeni dostluğuna bir şey diyemiyeceğim tabi..
  • 0

Üyelik görseli
Boraan
Yazışmacı
Yazışmacı

Değerleme: 61

İletigönderen Muchula » 18 Tem 2009, 05:09

öncelikle bu ortamı hazırlayan ve emeği bulunan arkadaşlara bir Kerküklü olarak sağolsunlar diyorum. konunun ilk yazım anı eski olmasına rağmen bu konunun eskimeyeceğini çok iyi biliyorum. İnsanların, allah uğrunda herşeyi feda etmek istemeleri kadar doğal hiçbirşey olamaz. fakat bizim burda derdimiz, insanların allah için ne yapmak istediği değil, Alahın insanlardan neyi yapmalarını istediğidir. Yüce Tanrı, hiçbir millete "gidin onlara benzeyin"  dememiştir. bunu okuduğum kur-an da göremedim arkadaşlar. yazarlarımızdan bazıları ülkü yolunda çok iyi adımlara ulaşmıştır. fakat bazıları da uzun uzun yazarak, bebekliğinden bu yaşına kadar tüm yaşadıklarını yazmaya çalışmıştır. gerçeğine bakarsanız olay çok kolay. (bu arada sabah ezanını geçeli 2 saat oldu. o yüzden noktalama işaretlerine dikkat edemiyorum-özür). Dediğim gibi olay çok kolay. bu güne kadar nekadar yalvaç gelmişse bu acuna hep kendi budununu düşünmüş onlar derdine yanmıştır. hiçbiri kalkıp vay komşumun haline dememiştir. vay şu uzaktaki devlette neler oluyo yarabbi dememiştir. her buduna bir uyarıcı gelmiş ve kendi dilleriyle kendilerine uyarılarda bulunmuştur. tam tersini düşünürsek oturup ayrı bir dil öğrenip allaha yalvarıp yakarmaları düşünülemez. Araplar da o zamanın en kötü milleti olduğu için son yalvaç onlara gönderilmiştir. kuranın arapça gönderilmesinin nedeni "bize göre bişey yok" dememeleri içindir. Yoksa Allah kimseye araplaş demiyor. ayrıca yüce tanrımız arapça adlar koymamızla bizimle gurur duyar diye bişey de yoktur. bu kendi kuruntumuz. Anlamını ister bilelim ister bilmeyelim, arapça ad koymanın ne anlamı var, ne de allaha yaklaştırır. bu sadece başka milletleri bize güldürür. Ben şimdi Kerkükteyim. dizi ve filmlerde arapça ad koyanlara saygı felan duymuyorlar. biz kendimizi ve dilimizi boşyere paralamayalım. Allah bizi tanışalım ve kültür paylaşımında bulunalım diye çeşitli boylardan yarattı. araplaşalım diye değil. Arap dediğin ibranilerden çıkmıştır. tarihi soyu nekadardır ki? eskiden arap mı vardı? Peygamberimiz (s.a.v) arap değil müstarap (araplaştırılmış) tır. atasının Hz. ibrahim soyundan geldiğini söyler. Hz. ibrahim nerden gelmiştir? orta asyadan!. arkadaşlar biraz bunları araştıralım. araştıralım ki Türklüğümüzle gurur duyalım. Türkün şanlı tarihi islamla başlamaz. Türkün şanlı ve adalete dayalı yöneticilik tarihi olmasaydı, damarlarında bu asil kan akmasaydı, yüce tanrının bu buyrukları zaten milletimizde olmasaydı bu kadar kolay din adı değiştiremezdik. Gök-tanrı idi , islam oldu. ne oldu? aynı tanrıya inandık sadece eksik bilgilerimiz kapandı. Türkü ne gördünüz? Tarih, sayı ezberlemek değildir. anlamını yaşamaktır. Allahı memnun etmek isteyen veya başkalarına " baak! ben çocuğuma islami ad taktım" diye övünmek isteyen veya "bu çocuğa ali adı verdim. inşallah hz. ali gibi olur" gibi düşünceler çok yanlış ve geri kalmış düşüncelerdir. eskiden "selçuk-osmanlı" devletlerinde arapça veya öbür adıyla islami ad takmalarının nedeni belki de dünyada müslüman sayısını anlatma derdiydi. fakat şimdi durum değişti. birisine "ben Türküm" desen islam olduğunu anlar. önceden "abdül" olan adımız şimdi milliyetimizle yani "Türk" olarak anılmaktadır. ben öyle görüyorum arkadaşlar. Vakit bu vakittir. herkese çağrıda bulunuyorum: islamı yanlış anlamayın ve yorumlamayın. Alparslan adı gibi adları neden anmıyorsunuz? o da yiğit arslan değilmiydi. Anadoluyu son kez ( bundan binlerce yıl önce de anadolu Türk yurdu idi) Türklere Allah yolunda açmamışmıdır? bizim sadece fatihlerimiz mi var? onun yerine öz dilimizde anlamını bildiğimiz bir ad koyarak, vatanına budununa hayırlı, namuslu us'lu yiğitler yetiştirmek, Yüce tengri uğrunda cenk ettirmek neyimize yetmeyecek? Amaç cenk (cihat) ise, adını  arapça koyarak allaha daha yakın mı oluruz? KENDİNİZE GELİN. Allah şaklabanları sevmez. geçmişini bilmeyenin geleceği de yoktur. Türk dünyası Hz. Muhammed efendimizden önce de Allah uğrunda çarpışmış, bu yolla kendinden sayıca çok üstünleri dize getirmiştir. Yoksa yaradan bize bu üstünlüğü niye versin. Tavsiyem: Kuran öğrenmek için kursa gidilsin. Arapça öğrenmek için değil. Duasını gönülle edenin duası kabul olunur. arapça olmasında bir zorunluluk veya tesir yoktur.
saygılarımla.
Yüce Taarı (tanrı) bizi bu günlerden (kh)xılas (kurtarsın) etsin.
Türk'ü utantırmasın ve ubir (öbür) milletlere üst (üstün) eetsin.
Taarı Türkü bir bayrağ altına yığıştırsın (toplasın).
  • 0

Muchula
Sesli Yeñi Üye
Sesli Yeñi Üye

İletigönderen SanalBaba » 28 Şub 2010, 04:22

Ugrola,

Araştırmaların gösterdiği şudur:

Türklerimiz en başta, ad seçme konusunda ulusal bilinçten yoksun yetiş(tiril)mektedir.
Ardından din seçmek ile töresel, aktöresel tüm ekin ögelerini de o inancın dokusundan almaya yükümletilmektedir.

Türk olarak Türkçe ad alınması gerektiğini "(sizlere göre) dayatmaktan" utanıyoruz... Bu say (her) TÜRK'ün doğuştan ödevidir, yalnızca bunu anımsatıyoruz.

Arapça adların kullanım oranının yüzde 70-75 lerde olduğu, Türkçe adların ise ancak 15-20 ler dolayında olduğundan utanıyoruz. Ayşe'si, Fatma'sı, Zeynep' i olsa da olur olmasa da; sanmayınız bunlar (Y.UCA) Tanrı'nın umurunda. Kimse bu adlarla donatılmış diye öteyakada kayrılmayacak, ayrıcalıklı sayılmayacak. İlkin, "öz benliğini yadsımış (inkar etmiş) mı", ona bakılacak.

Dediğimiz nedir: TÜRK çocuklarına daha yaygın olarak TÜRKÇE ad konulmasıdır.
Şu yukarıdaki oranlar tepe tersine çevrik olmalıdır; umduğumuz da budur.

Çağlar içinden süzülüp gelen aymazlıklara, oldu bittilere bağlayıp ulusal varlığımızın biricik dayanağı ulusal benliğimizin iğdiş edilmesine karşı çıkıyoruz,
Bizi Türk ulayı (ve) Türkçe sevmekliğimizden 'IRKÇI' diye damgalayanlara karşı çıkıyoruz,
(Y.UCA) Tanrı'dan çok Araplığa (sapkınlığa) tapanlara karşı çıkıyoruz,
Tanrı Türk'e soy verip soyladıkça, boy verip boyladıkça, sop verip sopladıkça da karşı çıkacağız...

TÜRK ÇOCUĞU TÜRKÇE AD ALACAK; BAŞKA AD ALACAKSA ÖZ ADI TÜRKÇE OLACAK.

Özetlediğimiz de budur!

Türk'te türkten baska benlik, özlük tanımayız, yakıştırmayız; aramayız.
Onun bunun artığı, bulaşığı değiliz. Biz varken Türk'ü aşağılatmayız.

ERGENEKON konusuna gelince:

Yoksa icinizde ergenokon zihniyetine sahip olan art niyetli insanlar mı var. Ben Önce müslümanım arkadaslar sizi bilemem.

Önce Türk'üm demeyenin de bizimle işi olamaz. Kendini sıyırıp kurtaracağını sandığı karanlık, pis kuyuda öz ulusunun geçmişini satanlarla birlikte olunmaz:
Bugün değilse bile yarın, yine kendi soyunu sopunu, kanını kandaşını satacaktır bunlar.

ERGENEKON VAR YA, O SORDUGUNUZ!... O DA ÖZ BE ÖZ BENIM

Yeşil kuşak tarikatlarını, cemaatlerini kuran Amerika'nın Ergenekonlarından degil; Amerika' yı yıkıp yerle bir edecek olan ERGENEKON benim.

Tunçtürklerimizin (kızılderililerimizin) öcünü güden ERGENEKON'um ben.

Ben de şu dileği dileyeceğim:

Ede, ede (dinle, dinle)
Tanrı Türk'ü
Benliğine kavuştura,

Bağlam bağlam bağlaya
Ulam ulam ulaya (ulam ulam = Akın akın, birbiri ardına, küme küme)
Uluslara baş kıla,

Ede ede (dinle, dinle)
Yüce Tanrı yede (yedmek= kılavuzluk etmek)
Tanrı Türkü evrene
egemen ede
Bay ede
Bey ede
Baş ede

Ulu Bayrak
Kutlu Sancak
Yere
Düşmeye....

Y.TULGA

Ugrola.
  • -5

En soñ SanalBaba tarafından 28 Şub 2010, 10:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kéz düzenlendi.
Elimizdeki tüm sözlükleri toparlayıp kullanıma sunuyoruz. Türkçe dermece dil diyenlerin de okumasını  umarız. Kıytırık ölü dilleri evrensel dil sananları utandıralım. Sözlükleri okutalım, kullanalım,
http://tufar.com/SanalBaba/ Türkçe EVREN dili olacaktır: Bunu kanıtlayalım
Üyelik görseli
SanalBaba
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 28

İletigönderen SanalBaba » 21 Oca 2011, 14:34

Uğrola,

Özgün kişiliği ulayı ezgileri ile saygın kuğ / kığış ustalarımızdan Erkin KORAY'ın "Sinlik Gülleri" adlı betiğinden çizintilenmiş bir yorumu sizlerime de duyurmak istedim:

Görsel

Uğrola

Sözlükçe:
betik: kitap
kuğ / Kığış: müzik
sinlik gülleri: mezarlık gülleri
ulayı: ve
  • 0

En soñ SanalBaba tarafından 21 Oca 2011, 16:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kéz düzenlendi.
Elimizdeki tüm sözlükleri toparlayıp kullanıma sunuyoruz. Türkçe dermece dil diyenlerin de okumasını  umarız. Kıytırık ölü dilleri evrensel dil sananları utandıralım. Sözlükleri okutalım, kullanalım,
http://tufar.com/SanalBaba/ Türkçe EVREN dili olacaktır: Bunu kanıtlayalım
Üyelik görseli
SanalBaba
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 28

ÖncekiSoñraki

Dön Derleme, tarama çalışmaları

Kimler çevrimiçi

Bu bölümü gezen üyeler: Hiç bir üye yok ve 4 konuk

Reputation System ©'