Yazışmalık

Başka sese beñzemez ananıñ sesi, Her sözcüñ arasañ vardır Türkçesi

Üyelerin İlgisine!

Yérliğimiz ile ilgili yazışmaları içerir.

Üyelerin İlgisine!

İletigönderen Gökbey » 25 Oca 2010, 20:57

2009'un dokuzuncu ayında yerliğimizi geliştirelim derken, çökerttik.
Sonrasında ise yurdışına çıkmam gerektiğinden, sorunu çözemedik.

Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlar bir süre sonra yerliği açtılar ama birçok yeri bozuk ve düzensiz idi. Bu yüzden 9. ayda demeli bozulmadan önce aldığım veritabanı yedeğini yeniden kurdum. Şuan için yerliğimiz sorunsuz çalışıyor. Birkaç eksiği var. Dil belgeleri elden geçirilecek, Orkun damgalarının yerliğimizde yeniden kullanılabilir olması için betik yazılacak. Bunun dışında gözünüze takılan olursa bildiriniz.

Dokuzuncu aydan sonra üye olan üyelerimizden özür dileyerek yeniden üye olmalarını isteyeceğim. Ançıp yazdıkları yazıları yedekledim. Aşağıdaki belgede yazılarınız yer almaktadır. O başlıkları kopyala-yapıştır ile yeniden açabilirsiniz.

http://turkcesivarken.com/belgeler/yazi ... yedegi.doc
  • 0

Görsel
Göktürkçe Araştırmaları http://kokturukce.blogspot.com
Göktürkçe Günlüğüm http://gokbeyuluc.wordpress.com
Azəricə Dil Araşdırmaları http://dilcilik.blogspot.com
Üyelik görseli
Gökbey
Yönetici
Yönetici

Değerleme: 415

Ynt: Üyelerin İlgisine!

İletigönderen Boraan » 25 Oca 2010, 21:09

yeniden döndüğüne sevindim
  • 0

Üyelik görseli
Boraan
Yazışmacı
Yazışmacı

Değerleme: 65

İletigönderen Yérbey » 25 Oca 2010, 21:21

Sonunda açıldı :)
  • 0

En soñ Yérbey tarafından 25 Oca 2010, 21:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kéz düzenlendi.
"Bin atlı akınlarda çocuklar gibi şendik."
Üyelik görseli
Yérbey
Dérnek Üyesi

Değerleme: 61

İletigönderen Fırat Ertuğrul » 26 Oca 2010, 13:28

Sonunda yeniden birlikteyiz, çok teşekkür ederim ama anlam veremediğim bir durum var neden bu güzide site bir anda yok olma durumuna geldi yada getirildi ben tesadüflere inanmayan birisi olarak gerçekten merak ve endişe ettim!
Yeniden açıldığı için ne mutlu bizlere.
iyi çalışmalar dilerim.
  • 0

En soñ Fırat Ertuğrul tarafından 26 Oca 2010, 13:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kéz düzenlendi.
Fırat Ertuğrul
Sesli Yeñi Üye
Sesli Yeñi Üye

Değerleme: 0

İletigönderen tolonbey » 26 Oca 2010, 16:31

Iste böyleee,

Bilmiyorum ama sanirim benim bu sitede ilk yazimdir.
Üye olmus sanirim yazi yazmamistim.
Neise.

Marhaba ülkücü arkadaslar.

Site yetkililerinden bir ricam olacak.
Diyer bir cok ,ülkücü siteler gibi ,belirli bir görüsü deyil ülkücüyüm diyen her kisiyi burada barindirmalisiniz.
      Türk ülkücülügüne tek bir görüs dayatilirsa ,bölünüp parcalanmaktan kacinilamaz.
      Zatan bölünmüs parcalanmisizda,belki toparlanmaya karinca kararinca yardimci olabiliriz.
      Gördüyüm kadariyla
      Kara Hilalcilar kendi görüslerinden gayrisini kabul etmiyorlar.
Türk islam sentezcileri yari Türk yari Arap olmamizi istiyor.Baskalarini görecek gözleri yok.Tonlarca gercekler dururken.

Isteyimiz odurki,bir birimize sabIr gösterelim.Anlayisli davranalim.
Bir birimizden aydinlanalim,birbirimizi aydinlatalim.
    Zatanda baskada cikar yolumuzda yok.
    Bu uygulamayi yapmazsak,bosuna ugras vermis oluruz.

Bu YÖNTEMI uygularsak US bizi orta cizgide birlestirecektir.
Kolay olmayacaktir,yillarin saplantilarindan belki kolay ayrilamayiz ama gercekleri er  yada gec kavrayacagimizi saniyorum.
    Bu ugurda her ülkücü kardasimiz biraz öz verili olmalidir.

Herkese Sevgi herkese iyilikler.

Tolonbeg
  • 0

tolonbey
İlgili
İlgili

Değerleme: 0

İletigönderen SanalBaba » 27 Oca 2010, 00:26

Uğrola sevgin üyemiz,

Önce Türk'üm sonra neyse neyim, diyenler önde olmak üzere Türklük ile uzaktan yakından kandaşlığı ilişiği azu (veya) komşuluğu olanlar bile aramıza katılabilir. Ancak, şunun bunun katışığı olmayı Türk olmaya yeğlerlerse, Türk'üm demekten sakınarak Türklüğün aştığı, alaşağı ettiği bir budunu (kavmi) ulusu (milleti), inancı azu (veya), tapıncı (Budacılık, Musacılık, İsacılık, Mehmetçilik (Muhammetçilik... gibi) yüceltirlerse, bu yerlikte o kişilere, -Dur! , diyeceğimiz olur.

(Y.UCA) Tanrı yalnıkların (insanların) bir bölüğünden Türk yarattı ise Araplaşsın diye yaratmamış olsa gerektir.

Türk olunduk ise sonradan başkasına imrenmek, şuna buna yaranacağım diye öz benliğini, töresini, geleneğini, giyimini kuşamını tepmek (Y.UCA) TANRI'nın oldurduğuna karşı çıkmaktır.

Buna kimin erki (kudreti) erebilir, gücü yetebilir?

Kıçıkırık birkaç sarıklının, şeyhin, dervişin, meczubun mu?

Bu kendini "dindar" sandırarak uruğumuzu (halkımızı) Türklükten soğutmaya yeltenenleri çok iyi tanıyoruz. Sanmasınlar şu yaşadığımız günleri bir yerlere yazmıyoruz.

Aşağılıyorlar ya Türklüğü, ATATÜRKLÜĞÜ... Öç alıyorlar ya şimdilerde Türklükten, ATATÜRKLÜKTEN...

Alsınlar bakalım öclerini kana kana...
Türklük güneşi ışıyıp tüm acunu yeniden kasıp kavurduğunda ÖÇLÜDEN ÖÇ ALACAĞIZ...

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENLER ARAMIZA GELE, ötekiler sakın ola gelmeye! Çünkü bunlar, yönümüzü çelmekten, usumuzu bulandırmaktan  başka bir erek (amaç) gütmezler.

Türkeli kamerki, ermişler, bunaklar, delirikler ülkesi olamaz, diyen önderimizin Türk gençliğiyiz biz.
Işıkların, nurların; "Bir Türk öldürmek 70 İngiliz öldürmekten evladır", diyen Kürt Saitlerin, Şeyh Saitlerin değil.

Bilemeden bile olsa batı sümülgeciliğine (emperyalizmine) tapıda (hizmette) bulunanların tümünü yok sayarız. Bu da, bilinçle yoğrulu "Türk'üm demenin", birinci koşuludur.
Daha geçen günlerde, "Atatürk'ü sevmiyorum, İngilizler bizi yönetseydi", diyebilen "nurlanmış" soysuzlar gördük biz.

Bu kişiler yöremize bile uğramasınlar, değil ki yerliğimize... Çünkü gelecekte yavulara (düşmanlara) yandaş bu gibilerle kıyasıya öldürüşeceğiz...

ULUSAL ERKLER (Kuvvayı Milliye) günlerindeki gibi...

Arkadaşlar, yoldaşlar, kandaşlar! yurdumuza alçakları uğratmayın sakın. Bunların arkalarındakilere iyice bakın.

"Türk'üm, Bağımsızlık ulayı özgürlük benim ıramdır" (Atatürk), demeye ayaklanın...
Sakın ola, sırtınızı sıvazlatmayın, ensenizi tapışlatmayın, başınızı yere ağdırtmayın...
Türk doğdunuz, Türk kalın!

Uğrola

Dipçe:
Bağımsızlık ulayı özgürlük benim ıramdır!
(Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir!)
Atatürk
  • 0

En soñ SanalBaba tarafından 20 Oca 2011, 23:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kéz düzenlendi.
Elimizdeki tüm sözlükleri toparlayıp kullanıma sunuyoruz. Türkçe dermece dil diyenlerin de okumasını  umarız. Kıytırık ölü dilleri evrensel dil sananları utandıralım. Sözlükleri okutalım, kullanalım,
http://tufar.com/SanalBaba/ Türkçe EVREN dili olacaktır: Bunu kanıtlayalım
Üyelik görseli
SanalBaba
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 33

Dön Yérliğimiz ile ilgili yazılar

Kimler çevrimiçi

Bu bölümü gezen üyeler: Hiç bir üye yok ve 2 konuk

Reputation System ©'