Yazışmalık

Başka sese beñzemez ananıñ sesi, Her sözcüñ arasañ vardır Türkçesi

imlaya özgü düzeltme erki

Yérliğimiz ile ilgili yazışmaları içerir.

imlaya özgü düzeltme erki

İletigönderen Tansık » 20 Eyl 2011, 16:08

Önceden, yazdığımız iletileri düzenleme hatta silme olanağımız vardı. Bunları kaldırmakla, iletiler arasındaki örüntüyü ve kurguyu bozmamak adına iyi de yapıldı.

Evet, silme hakkı yöneticilere mahfuz olmalı ama iletilerde içerik değişikliği yapmadan, sadece imla üzerinde oynamalarda bulunmak kaydıyla, düzenleme seçeneğine tekrar yer verilmesini dileyeceğim. Eminim, üyeler de anlayışlı davranacaklardır. Ok yaydan çıktık sonra, söylemi evirip çevirmenin bir alemi yok çünkü.

Belki de pimpiriklik ama bu tür hatalar gözüme batıyor, ney'deyim?

Bu arada, yazımda imla hatası yapmak gibi bir ironiye imza atmış olabilirim; gerek bu iletime gerek diğer iletilerime gelecek bütün uyarılar kabulümdür.
  • 0

Tansık
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi
 
İleti: 583
Katılım: 20 Tem 2010, 01:58
Değerleme: 15

Ynt: imlaya özgü düzeltme erki

İletigönderen Oktay D. » 20 Eyl 2011, 16:56

Onaylamalı değiştirme ile ilgili bir eklenti varsa onu kurayım, yoksa yazmaya çalışayım. Geçmişi saklayan bir eklenti vardı, belki onun üzerinden değişiklik yapabilirim. Zamanım olduğunda...
  • 0

Üyelik görseli
Oktay D.
Yönetici
Yönetici
 
İleti: 8557
Katılım: 28 Ağu 2007, 17:52
Konum: İstanbul
Değerleme: 6037

Ynt: imlaya özgü düzeltme erki

İletigönderen Tansık » 20 Eyl 2011, 17:05

İlginiz için sağ olun.
Bu tür işlerden zerre anlamam. Ya değilse, zamanımı da emeğimi de seve seve harcardım.
  • 0

Tansık
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi
 
İleti: 583
Katılım: 20 Tem 2010, 01:58
Değerleme: 15

Ynt: imlaya özgü düzeltme erki

İletigönderen Bengitaşlarındili » 12 Kas 2011, 01:36

Niçin yazılarımızı veya başlıklarımızı redakte edemiyoruz? Daha önceden bu özellliğin olduğunu hatırlıyorum, ancak şimdi bir yazdığım ve gönderdiğim şeyi bir daha geri alamıyorum. Yanlışlar balkabağı gibi ortada duruyor. Türkçe adına işleyen bir bette Türkçenin görküne zarar veren yazılar oluşuyor. Niçin yazdıklarımızı redakte edemiyoruz, ne yapılabilir?
Forumdaşın biri yüklü bir miktar iletisini öçürüp forumdan ayrılmış. Ona göre bize de kısıtlama getirilmiş diye söyleniyor. Bu bir sıltav olamaz, bunun ayarlanması da mümkün; forumdaşların yazısı belli bir süre geçtikten sonra redakte edilememe özelliği kazanabilir. Başka yazışmalıklar bunu yapıyorlar. Bu yazışmalığın gönlü yazışmalıkta onlarca Türkçe hatası olmasını götürüyor ama bir forum katılımcısının yazdıklarını öçürüp gitmesini götürmüyorsa bu daha acınırlı bir yağday!
  • 0

Anlayın Artık! Uydurukçuluk devri bitti! Bitti! Koskoca Türk dünyası dururken uydurduklarınızı yutturamazsınız. Biri önerdiğiniz sözü ilk anda kabullenebilir ama sonra diğer Türk dillerindeki karşılıklarını öğrenince, önermiş olduğunuz uyduruk söz için size kin ve nefret besler. Benim şu anda tüm uydurukçulardan duyduğum nefreti duyar size, ama bunu şahıs olarak kimseye yöneltemediği, maddileştiremediği için Türkçeciliğe yansıtır. Türkçeciliğe nefret duymaya başlar.İşte siz UYDURUKÇULAR farkında olmadan TÜRKÇEYİ BALTALAYANLAR DURUMUNDASINIZ. Yeter artık UYDURMAYIN!
Üyelik görseli
Bengitaşlarındili
Yazışmacı
Yazışmacı
 
İleti: 2144
Katılım: 28 May 2009, 15:46
Konum: Ýstanbul
Değerleme: 0


Dön Yérliğimiz ile ilgili yazılar

Kimler çevrimiçi

Bu bölümü gezen üyeler: Hiç bir üye yok ve 3 konuk

Reputation System ©'