Yazışmalık

Başka sese beñzemez ananıñ sesi, Her sözcüñ arasañ vardır Türkçesi

İletileri düzenlemek [ÇÖZÜLDÜ]

Yérliğimiz ile ilgili yazışmaları içerir.

Ynt: İletileri düzenlemek

İletigönderen Oktay D. » 28 Kas 2011, 16:53

ingichka yazdı:Evet, alıntı diyen bir nerse var. Ayrıca bir üye iletisini düzenleyen kezde iletinin altında son düzenleme tarihi yazılanok mu?

Düzenleme kapalı olduğu için tarih de görüntülenmüyor doğal olarak.
  • 0

Üyelik görseli
Oktay D.
Yönetici
Yönetici

Değerleme: 6037

İletigönderen ingichka » 28 Kas 2011, 17:09

Oktay D. yazdı:
ingichka yazdı:Evet, alıntı diyen bir nerse var. Ayrıca bir üye iletisini düzenleyen kezde iletinin altında son düzenleme tarihi yazılanok mu?

Açık olanda diyorum. Yani üye iletisini düzenleyince anlaşılıyor.
  • 0

Üyelik görseli
ingichka
Yazışmacı
Yazışmacı

Değerleme: 29

İletigönderen Oktay D. » 28 Kas 2011, 17:21

ingichka yazdı:
Oktay D. yazdı:

Açık olanda diyorum. Yani üye iletisini düzenleyince anlaşılıyor.

Hmm aŋladım. Ancak düzenleyince eski biçimini göremiyoruz soŋuçta, tarih pek bir işe yaramıyor demeli. Dediğim gibi türden bir eklenti yazılabilirse sorun olmaz, eski biçime dönülebilir eğer bir suistimal varsa.
  • 0

Üyelik görseli
Oktay D.
Oktay DOĞANGÜN
Yönetici
Yönetici

İletigönderen ingichka » 05 Ara 2011, 20:40

SMF 2.0.1'in Yönetim bölümünde İleti Ayarları'nda İleti gönderildikten sonra düzenleme yapılabilecek maksimum süre (0 - sınırsız) diye bir ayar var. İmkân dahilinde ise forumu bu sürüme yükseltebilirsiniz.
  • 0

Üyelik görseli
ingichka
Yazışmacı
Yazışmacı

İletigönderen Tivcil » 18 Ara 2011, 19:01

Eskiden alıntı öğesinin yanında "düzenle" vardı. Bazı SMF yazışmalıklarında 24 öyçek ile sınırlı tutuluyor. TürkçesiVarken yazışmalığında da sınırlı uygunlansa yararı olabilir. Ben, gönderdiğim iletide sözcük kalınlaştırmalarını hep "düzenle" seçeneğini kullanarak yaparım.
  • 0

Üyelik görseli
Tivcil
Göñüllü
Göñüllü

Değerleme: 0

İletigönderen ingichka » 18 Ara 2011, 21:06

Tivcil yazdı:Eskiden alıntı öğesinin yanında "düzenle" vardı. Bazı SMF yazışmalıklarında 24 öyçek ile sınırlı tutuluyor. TürkçesiVarken yazışmalığında da sınırlı uygunlansa yararı olabilir. Ben, gönderdiğim iletide sözcük kalınlaştırmalarını hep "düzenle" seçeneğini kullanarak yaparım.
Burada kullanılan SMF sürümü eski (1.1.15). Yapılabilecek en asan iş 2.0.1 sürümüne geçmek.
  • 0

Üyelik görseli
ingichka
Yazışmacı
Yazışmacı

İletigönderen Oktay D. » 19 Ara 2011, 12:29

Bir keresinde bir güncelleme yapalım demiştik, ancak sanırım sürümdeki bir hatâdan dolayı yazışmalık aylarca kapalı kalmak durumunda olmuştu, geri getirme çabalarımız sonuç vermedi, veritabanı dizinlerindeki hataları tek tek düzeltmek çok zaman almışkı. Halen tümüyle düzelttik mi emin değiliz. Bu yüzden yükseltme için yazışmalığın başka bir ikizini yapıp orada deneme yapmam gerek, eğer sorun olursa ne yazık ki daha geniş zamanımda düzeltmem gerekecek. Şimdilik, ileti düzeltmelerinizi bize iletiŋiz.
  • 0

Üyelik görseli
Oktay D.
Oktay DOĞANGÜN
Yönetici
Yönetici

İletigönderen Temirbek » 20 Ara 2011, 23:49

Arkadaşlar, sanırım iletileri düzeltme düğmesi benim yüzümden kaldırıldı. Kendimi bu konuda açıklama yapmak durumunda hissettim. Ben bu yerliğe kurulduğu ilk günlerden beri üyeyim, yaklaşık dört yıl oldu. O günlerde internetle de yeñi tanıştığım için gerek bilgisayar kullanımı gerek yerlik kullanımı konusundaki bilgilerim de azdı. Türkçe konusundaki bilgilerim de şimdikiyle kıyaslanmayacak derecedeydi (şimdi de çok iddialı değilim ancak o yıllarla arada hayli fark var).

İşte  o günlerde yazdığım hemen her iletide fecaat derecesinde yañlışlıklar vardı ve kimileyin geri dönüp baktığımda bu büyük yañlışlar, hatalı bilgiler içeren iletilerimi soñradan düzenliyordum. Ancak iletileri düzenleme düğmesi kaldırılmadan yaklaşık iki ay kadar önce zaten bu düzeltmeleri yapmayı bırakmıştım çünkü bu şekilde büyük hatalar içeren iletilerimi düzeltmiştim. Fakat yerlik kurucumuz Gökbey, iletileri düzenleme düğmesini kaldırdı oysa artık buna gerek yoktu demeli düzenleme yapmıyordum. Benim yüzümden yerliğiñ düzeni bozuldu, buna gerek yok.

Bu düzenlemeleri de yerlik için yaptım kendimce, buraya uğrakçı olarak girenler bu yerliği Ön-Türkçe hakkında yazılar yazılan yerliklerden sanmasınlar, yañlış bilgiyle karşılaşmasınlar diye düşünmüştüm. On-ok-ök-ukuk gibi kelimeleri evirip çevirip Ön-Türkçe çıkaran yerliklerden sanılmayalım diye :) Çünkü ilk zamanlarımda benim de bu tür yazılarım vardı.

Yerlik kurucumuz Gökbey'e, yöneticimiz Oktay'a ve diğer üyelere bu açıklamayı yaptıktan soñra müsaadeñizi istiyorum, benim yüzümden bütün yerliğiñ ve üyeleriñ düzeni bozulmamalı. İletileri düzenleme düğmesi geri getirilmelidir. Esen kalıñ...
  • 0

Üyelik görseli
Temirbek
Yazışmacı
Yazışmacı

Değerleme: 1182

İletigönderen Gökbey » 20 Ara 2011, 23:54

2012 ikinciayında (şubatta) köklü değişikliklere gideceğiz. Bu gibi eksiklikleri gidermek bir yana, yéñi özelliklerimiz de gelecek. Bu süreç içinde biraz sabırlı olmanızı bekliyoruz.
  • 0

Görsel
Göktürkçe Araştırmaları http://kokturukce.blogspot.com
Göktürkçe Günlüğüm http://gokbeyuluc.wordpress.com
Azəricə Dil Araşdırmaları http://dilcilik.blogspot.com
Üyelik görseli
Gökbey
Yönetici
Yönetici

Değerleme: 543

İletigönderen Temirbek » 21 Ara 2011, 01:10

Gökbey yazdı:2012 ikinciayında (şubatta) köklü değişikliklere gideceğiz. Bu gibi eksiklikleri gidermek bir yana, yéñi özelliklerimiz de gelecek. Bu süreç içinde biraz sabırlı olmanızı bekliyoruz.

Peki, dayançlı olalım o hâlde.
  • 0

Üyelik görseli
Temirbek
Yazışmacı
Yazışmacı

Değerleme: 1182

İletigönderen Le Qabaq » 08 Mar 2012, 17:26

SMF 2.0.2 oldu, yönetim 1-2 tıklama ile kullanıcılara ileti yazdıktan sonra 5-10 dk. içinde düzenleme yetkisi vermek için neyi bekliyor acaba?
  • 0

Le Qabaq
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 14

İletigönderen Oktay D. » 09 Mar 2012, 20:07

Sunucu sahibini.

Yeñi sürüm olan 2.0 eklenti kurmada izin sorunu yaşadı, sorunuñ kaynağınıñ sunucu sahibi yetkisinde bir durum olduğunu saptadık, ileti yazdık aradık, yanıt bekliyoruz.
  • 0

Üyelik görseli
Oktay D.
Oktay DOĞANGÜN
Yönetici
Yönetici

İletigönderen Le Qabaq » 09 Mar 2012, 23:03

Oktay D. yazdı:Sunucu sahibini.

Yeñi sürüm olan 2.0 eklenti kurmada izin sorunu yaşadı, sorunuñ kaynağınıñ sunucu sahibi yetkisinde bir durum olduğunu saptadık, ileti yazdık aradık, yanıt bekliyoruz.
CHMOD ile ilgili bir durum mu?
  • 0

Le Qabaq
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

İletigönderen Oktay D. » 10 Mar 2012, 13:29

Kimi zaman chmod komutu 766 ve sonrası için sunucu tarafından kısıtlanmış oluyor, yani 766 ve sonrasındaki izinleri yapabilmek için anca sunucu yetkisinde olmanız gerekiyor. Öte yandan eklenti kurulması için bu kez de 766 gerekiyor. Çatışkı :)
  • 0

Üyelik görseli
Oktay D.
Oktay DOĞANGÜN
Yönetici
Yönetici

İletigönderen Le Qabaq » 10 Mar 2012, 17:13

Oktay D. yazdı:Kimi zaman chmod komutu 766 ve sonrası için sunucu tarafından kısıtlanmış oluyor, yani 766 ve sonrasındaki izinleri yapabilmek için anca sunucu yetkisinde olmanız gerekiyor. Öte yandan eklenti kurulması için bu kez de 766 gerekiyor. Çatışkı :)
O ayar SMF 2.0.1'de standart ayarlar arasında vardı eklentisiz yapılabilen bir şey.
  • 0

Le Qabaq
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Önceki

Dön Yérliğimiz ile ilgili yazılar

Kimler çevrimiçi

Bu bölümü gezen üyeler: Hiç bir üye yok ve 2 konuk

Reputation System ©'