Yazışmalık

Başka sese beñzemez ananıñ sesi, Her sözcüñ arasañ vardır Türkçesi

dipçeleri görünmez yapma çabası

Yérliğimiz ile ilgili yazışmaları içerir.

dipçeleri görünmez yapma çabası

İletigönderen Gökbey » 06 Ara 2011, 23:46

Sayın arkadaşlarım,

Yazılarınızıñ altında vérdiğiniz dipçeleriñ boylarındaki küçültmeniñ añlamına değinirseniz sévinirim. Olağan yazıdan bir ölçü küçük olmasını añlıyorum da, görünmez kılmaya çalışan birkaç arkadaşımıñ bunu sık yaptığını görünce böyle bir bilgilenmeye gerendim.
  • 0

Ekler
bediz-43.png
Görsel
Göktürkçe Araştırmaları http://kokturukce.blogspot.com
Göktürkçe Günlüğüm http://gokbeyuluc.wordpress.com
Azəricə Dil Araşdırmaları http://dilcilik.blogspot.com
Üyelik görseli
Gökbey
Yönetici
Yönetici

Değerleme: 543

Ynt: dipçeleri görünmez yapma çabası

İletigönderen ingichka » 07 Ara 2011, 00:57

Gökbey yazdı:Sayın arkadaşlarım,

Yazılarınızıñ altında vérdiğiniz dipçeleriñ boylarındaki küçültmeniñ añlamına değinirseniz sévinirim. Olağan yazıdan bir ölçü küçük olmasını añlıyorum da, görünmez kılmaya çalışan birkaç arkadaşımıñ bunu sık yaptığını görünce böyle bir bilgilenmeye gerendim.
Forumda hiç bir kaynak göstermeden alıntılar yapan üyeler varken kaynak gösteren üyenin kaynağı küçük yazmasında ne gibi bir problem oluyor?
  • 0

Üyelik görseli
ingichka
Yazışmacı
Yazışmacı

Değerleme: 29

İletigönderen Oktay D. » 07 Ara 2011, 01:34

ingichka yazdı:

Forumda hiç bir kaynak göstermeden alıntılar yapan üyeler varken kaynak gösteren üyenin kaynağı küçük yazmasında ne gibi bir problem oluyor?

Kaynakları okumak isteyenler için sorun oluyor. Kaynaksız yazı yazanların olmayan kaynakları bizi bağlamaz, kaynaksız bilgiye itibar etmemek dışında ne yapabilirsiniz? Kaynaklarınıza ulaşmak isteyenlere saygınız varsa olağan boyutta yaparsınız, saygınız yoksa size bu yaşınızda öğretecek değiliz.
  • 0

Üyelik görseli
Oktay D.
Yönetici
Yönetici

Değerleme: 6037

İletigönderen ingichka » 07 Ara 2011, 02:20

Oktay D. yazdı:
ingichka yazdı:

Kaynakları okumak isteyenler için sorun oluyor. Kaynaksız yazı yazanların olmayan kaynakları bizi bağlamaz, kaynaksız bilgiye itibar etmemek dışında ne yapabilirsiniz? Kaynaklarınıza ulaşmak isteyenlere saygınız varsa olağan boyutta yaparsınız, saygınız yoksa size bu yaşınızda öğretecek değiliz.
Bir kitap yazarı, kullandığı kaynağı isterse kitabın en arkasındaki bir listeye koyabiliyor. Bu kaynaklara ulaşmak isteyenlere saygısızlık mıdır? Yöntem benim yöntemim. Kim ne karışabilir?
  • 0

Üyelik görseli
ingichka
Yazışmacı
Yazışmacı

İletigönderen Oktay D. » 07 Ara 2011, 06:35

ingichka yazdı:Bir kitap yazarı, kullandığı kaynağı isterse kitabın en arkasındaki bir listeye koyabiliyor. Bu kaynaklara ulaşmak isteyenlere saygısızlık mıdır? Yöntem benim yöntemim. Kim ne karışabilir?

Karışmıyoruz onsuz da. Ancak siz bunu özellikle yapıyor ve bize çetinlik yaşatıyorsuŋuz. Ereğiŋiz bize güçlük yaşatmaksa yaşatıŋız, karışmayız. Eŋ fazla, dile getirir ve yapmamaŋızı ricâ ederiz. Tabî ki biz, aynı düzeye düşüp de karşılık olarak size güçlük yaşatmakla uğraşmayacağız. Siz, yapmak istediğiŋizi yapmayı sürdürmekte özgürsüŋüz, biz de özgürüz.
  • 0

En soñ Oktay D. tarafından 07 Ara 2011, 06:38 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kéz düzenlendi.
Üyelik görseli
Oktay D.
Oktay DOĞANGÜN
Yönetici
Yönetici

İletigönderen ingichka » 07 Ara 2011, 06:39

Oktay D. yazdı: Tabi ki biz, o aynı düzeye düşüp de size güçlük yaşatmakla uğraşmayacağız.
Dipnot vermeden yazanlar da var. Biz dipnotu küçük harflerle yazdığımız için dipnot vermeden yazanların uğramadığı aşağılama bize neden yapılıyor? (Aynı seviyeye inmekten vs. bahsediliyor?)
  • 0

Üyelik görseli
ingichka
Yazışmacı
Yazışmacı

İletigönderen Oktay D. » 07 Ara 2011, 06:46

ingichka yazdı:
Oktay D. yazdı: Tabi ki biz, o aynı düzeye düşüp de size güçlük yaşatmakla uğraşmayacağız.
Dipnot vermeden yazanlar da var. Biz dipnotu küçük harflerle yazdığımız için dipnot vermeden yazanların uğramadığı aşağılama bize neden yapılıyor? (Aynı seviyeye inmekten vs. bahsediliyor?)

Kimseyi aşağılama ereğim olmadı, demin yazdıklarımı yazmak durumunda hissettiğim ve açıklık getirmek için yazdım. Oysa dipçesizler, zaten dipçeleri olmadığı için, çürük önermelerini yazarak baŋa bir fark yaratmış olamazlar. Kişi, değer verdiğiyle uğraşırmış; şimdi ben dediğini az araştırıp da dipçe bile yazmayanla ne uğraşacağım ve erkimi tüketeceğim. Oysa size eŋ azından Gökbey'in tatlı diliyle söylüyoruz, ricâ ediyoruz.
  • 0

Üyelik görseli
Oktay D.
Oktay DOĞANGÜN
Yönetici
Yönetici

Dön Yérliğimiz ile ilgili yazılar

Kimler çevrimiçi

Bu bölümü gezen üyeler: Hiç bir üye yok ve 3 konuk

Reputation System ©'