Yazışmalık

Başka sese beñzemez ananıñ sesi, Her sözcüñ arasañ vardır Türkçesi

Tebrikler...

Yérliğimiz ile ilgili yazışmaları içerir.

Tebrikler...

İletigönderen Bengitaşlarındili » 22 Şub 2012, 20:42

Artık yazışmalık İngilizce... Today, Yesterday, bir de spam yapan excrete mi ne haltsa*** o var. Tam oldu.. Süper!

*** bu sözcük ödün vérilmemesi adına değiştirilmiştir - Gökbey.
  • 0

En soñ Bengitaşlarındili tarafından 23 Şub 2012, 00:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kéz düzenlendi.
Anlayın Artık! Uydurukçuluk devri bitti! Bitti! Koskoca Türk dünyası dururken uydurduklarınızı yutturamazsınız. Biri önerdiğiniz sözü ilk anda kabullenebilir ama sonra diğer Türk dillerindeki karşılıklarını öğrenince, önermiş olduğunuz uyduruk söz için size kin ve nefret besler. Benim şu anda tüm uydurukçulardan duyduğum nefreti duyar size, ama bunu şahıs olarak kimseye yöneltemediği, maddileştiremediği için Türkçeciliğe yansıtır. Türkçeciliğe nefret duymaya başlar.İşte siz UYDURUKÇULAR farkında olmadan TÜRKÇEYİ BALTALAYANLAR DURUMUNDASINIZ. Yeter artık UYDURMAYIN!
Üyelik görseli
Bengitaşlarındili
Yazışmacı
Yazışmacı

Değerleme: 0

Ynt: Tebrikler...

İletigönderen Oktay D. » 22 Şub 2012, 21:16

Duyuruda da bélirttiğimiz üzere, yeñi güncelleme yapılıyor bu yüzden yerliğiñ çevirisinde eksikler ma işlevlerde yanılgılar bulunabilir. Düzelene dek sizden özür diliyoruz.
  • 0

Üyelik görseli
Oktay D.
Yönetici
Yönetici

Değerleme: 6037

İletigönderen Gökbey » 22 Şub 2012, 22:58

Bu soñ uyarıdır, yazı dilinize ilgi vériñiz. Bir başka beñzeri iletiñizde yérlikten uzaklaştırılacaksınızdır.
  • 0

Görsel
Göktürkçe Araştırmaları http://kokturukce.blogspot.com
Göktürkçe Günlüğüm http://gokbeyuluc.wordpress.com
Azəricə Dil Araşdırmaları http://dilcilik.blogspot.com
Üyelik görseli
Gökbey
Yönetici
Yönetici

Değerleme: 543

İletigönderen Bengitaşlarındili » 23 Şub 2012, 00:02

Gökbey yazdı:Bu soñ uyarıdır, yazı dilinize ilgi vériñiz. Bir başka beñzeri iletiñizde yérlikten uzaklaştırılacaksınızdır.

Fırsat kolluyorsunuz zaten.. yerliğinizde ve yazışmalığınızda spam yapan birine "halt" demek suçumsa hiç tutma beni, sen değil miydin? Biz kimseyi atmakla tehdit etmiyoruz diyen... ortada!  Herşey ortada...
  • 0

Anlayın Artık! Uydurukçuluk devri bitti! Bitti! Koskoca Türk dünyası dururken uydurduklarınızı yutturamazsınız. Biri önerdiğiniz sözü ilk anda kabullenebilir ama sonra diğer Türk dillerindeki karşılıklarını öğrenince, önermiş olduğunuz uyduruk söz için size kin ve nefret besler. Benim şu anda tüm uydurukçulardan duyduğum nefreti duyar size, ama bunu şahıs olarak kimseye yöneltemediği, maddileştiremediği için Türkçeciliğe yansıtır. Türkçeciliğe nefret duymaya başlar.İşte siz UYDURUKÇULAR farkında olmadan TÜRKÇEYİ BALTALAYANLAR DURUMUNDASINIZ. Yeter artık UYDURMAYIN!
Üyelik görseli
Bengitaşlarındili
Yazışmacı
Yazışmacı

İletigönderen Gökbey » 23 Şub 2012, 00:08

Güncelleme olduğunu koca koca girişte yazmamıza karşın dalga geçer bir yazıya ek olarak açık açık sövüşlü söz kullandıktan sonra bir de üste çıkmaya çalışmayınız.

Ayrıca ortada tehdit bulunmamakta, açık bir uyarı, anımsatma yapılmaktadır. Üyeliğinizi sileceğimi değil, uzaklaştıracağımı belirttim. Yazışmalık kuralları çiğnendiğinde bu yapılır.
  • 0

Görsel
Göktürkçe Araştırmaları http://kokturukce.blogspot.com
Göktürkçe Günlüğüm http://gokbeyuluc.wordpress.com
Azəricə Dil Araşdırmaları http://dilcilik.blogspot.com
Üyelik görseli
Gökbey
Yönetici
Yönetici

Değerleme: 543

İletigönderen Baturalptürk » 23 Şub 2012, 00:13

Sitede güncelleme yapılıyor. İnsanlar yenilemek için uğraşıyor. Siz de destek olacağınıza çamur atacak yer arıyorsunuz. Çalışmalar bittikten sonra bir eksik varsa uygun dille uyarınızı veya kendi önerinizi belirtirsiniz. Kullandığınız dil bu siteye yakışmıyor.
  • 0

Üyelik görseli
Baturalptürk
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 74

İletigönderen fankibiber » 23 Şub 2012, 00:33

Ek olarak, yazışmalığıñ "ciddi ciddi" İngilizce olacağını düşünecek biri olabileceğine olasılık ver(e)miyorum...
  • 0

Hoşça kalıñ, ulayı balıklar için sağ oluñ.
fankibiber
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 11

İletigönderen Kuşhan » 23 Şub 2012, 00:53

Burada eleştiri değil kutlama olması gerek. Tüm yetkili arkadaşlarımızı kutluyorum. Tüm çeviriler de bittiğinde daha iyi bir yerliğimiz olacak.
  • 0

Üyelik görseli
Kuşhan
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 19

İletigönderen Gökkurt » 23 Şub 2012, 12:10

Vaaay diyorum ! Elinize sağlık ! Rastladığım(ız) çeviri eksiklerini yazabileceğim(iz) bir havuz var mı ?
  • 0

Gökkurt
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 315

İletigönderen Oktay D. » 23 Şub 2012, 13:26

Buraya yazabilirsiñiz :)
  • 0

Üyelik görseli
Oktay D.
Oktay DOĞANGÜN
Yönetici
Yönetici

Değerleme: 6037

İletigönderen Gökkurt » 25 Şub 2012, 01:21

Kişisel ileti gönderme adımındaki sekmelerde İngilizce kalmış biraz.  Actions v.b.
Cevap yaz post reply
yolla tuşu post kalmış.

kolay gelsin,
uğrola.
  • 0

Gökkurt
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 315

İletigönderen Kuşhan » 25 Şub 2012, 02:41

İletilerin gönderim tarihinin solundaki "Yanıtla #" bölümü "Yanıt #" biçiminde olmalı.
  • 0

Üyelik görseli
Kuşhan
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

İletigönderen Bengitaşlarındili » 25 Şub 2012, 12:29

Kuşhan yazdı:İletilerin gönderim tarihinin solundaki "Yanıtla #" bölümü "Yanıt #" biçiminde olmalı.
Yanıt diye bir eylemimiz yok ki niye yanıt olsun? Yazdır, Paylaş, Bilgilendir gibi eylem sözleri varken yhanıtla da gayet uygun.
  • 0

Üyelik görseli
Bengitaşlarındili
Yazışmacı
Yazışmacı

İletigönderen Bengitaşlarındili » 25 Şub 2012, 13:16

Bu arada güncelleme yapıldığını bilmeden siteme başlayıp yazışmalık yönetimine haksızlık ettiğim için özür dilerim.
  • 0

Üyelik görseli
Bengitaşlarındili
Yazışmacı
Yazışmacı

İletigönderen Kuşhan » 25 Şub 2012, 13:54

Bengitaşlarındili yazdı:
Kuşhan yazdı:İletilerin gönderim tarihinin solundaki "Yanıtla #" bölümü "Yanıt #" biçiminde olmalı.
Yanıt diye bir eylemimiz yok ki niye yanıt olsun? Yazdır, Paylaş, Bilgilendir gibi eylem sözleri varken yhanıtla da gayet uygun.

Aşağıda bulunan "Yanıtla" eylem düğmesinden söz etmiyorum. İletilerin üstünde bulunan (« Yanıtla #13 : Bugün13:16:26 ») bölümündeki "Yanıtla" yazısından söz ediyorum. Tarihin solunda bulunan ma sonunda # bulunan diye yazmıştım zaten. Orada bulunan "Yanıtla" doğrudan "Reply #" yazısının çevrimi sanırım. İngilizceden çevrilirken kimi zaman eylem mi ad mı anlamak güç olabiliyor. Ayrıca orada bulunan "Bugün" ma "Dün" yazılarından sonra bir boşluk bırakılmalı.
  • 0

Üyelik görseli
Kuşhan
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Soñraki

Dön Yérliğimiz ile ilgili yazılar

Kimler çevrimiçi

Bu bölümü gezen üyeler: Hiç bir üye yok ve 1 konuk

Reputation System ©'