Yazışmalık

Başka sese beñzemez ananıñ sesi, Her sözcüñ arasañ vardır Türkçesi

Nişanyan, Bardakçı, Osmanlıca, Türkçe

Yérgi, övgü, eleştiri, kınama azı kutlama yazılarını içerir.

Ynt: Nişanyan, Bardakçı, Osmanlıca, Türkçe

İletigönderen Bi50likdaha » 28 Oca 2015, 13:39

Hayır şimdi bu mezar taşını okuyabiliyoruz da ne değişti?
Görsel
  • 2

Bi50likdaha
Yazışmacı
Yazışmacı
 
İleti: 1844
Katılım: 27 May 2013, 19:31
Konum: Ankara
Değerleme: 426

Ynt: Nişanyan, Bardakçı, Osmanlıca, Türkçe

İletigönderen Furkan Yıldırım » 22 Şub 2018, 15:48

Çok tınlanası bir kimse déğil nişanyan, sataşmalarından dolayı ünlü oluyor ve yañdaş topluyor. Yağımız az déğil... Önce şunu démek isterim ki bu kişi ulusumuzun bir ögesi olamaz. Ulus olayınıñ genlerde déğil göñülde aranması gérektiğine inanan biri olarak Türk geni taşımayıp kendini Türk hisseden herkesin Türk sayılacağına inanıyorum. Ancak sırf bu topraklarda doğdu diye bir Türk yağısınıñ bizden sayılmasına karşıyım.

İçimizden bir nişanyan çıkmadı sañılması bizim ayıbımız aslında. Oktay hocanıñ vérdiği örneklerden nişanyanı 5 kez cebinden çıkaracak bilgelerimiz vardır. Hatta Oktay Beyiñ kendisi de nişanyandan iyi kökenbilim bilir. Yapı olarak da nişanyan gibi birisi çıkmasın zaten. Kendi diline karşıt kimseler yétişsin, kendi ulusunuñ yaptığı her néñ saçmalıktan ve yañlışlıkdan ibaret sanılsın diye bayat ve bayağı yollar déneyen bir kişi çıkmasın bizim ulusumuzdan.

Bir kaç kişiniñ déğil, bütün yağılarımızın gérek dil koñusunda yaptıkları sataşmaları gérek ulus yapımıza yaptıkları sataşmaları alt édecek éylémimiz; onlarıñ iki yüzlülüklerini gelecek kuşaklarımıza öğretmektir:
Örneğin İskender Anadoluyu fethettiği için, öñadı "Büyük" olmuştur; Türkler Anadoluyu fethettiği için, öñadları "Barbar"(!?) olmuştur. Sorunca yaşam biçimimizden dolayı dédiklerini néyin dérler. O da ayrı bir saçmalık. Yérleşik yaşamamaya barbarlık démek ıstakoz-biftek yénilen bir yérde fasülye-pilav-soğan yiyene barbar démek gibidir. Bizim né sévdiğimizden kime né! Sözüñ özü olayları hep işilerine geldiği gibi adlandırırlar ve medyayı, kitle iletişim araçlarını kullanmayı iyi bilirler. Nişanyanda aynı bayat numaraları kullanmaktadır, soñ sözümüñ örneği:
Feys duvarında yazdı:Nişanyana yöneltilen bir soru:Sayin Nisanyan Ermeni Atalarimizi katleden ve kadinlarimiza tecavuz eden Kurtleri neden destekleyelim ? Bugunlerde Amerikan Emparyalizmi ile kol kola girmis, ilkel Milliyetci Kurt Hareketini desteklemek demokrasiye ne kazandirir ?
Nişanyanıñ yanıtı:1. Atalarınızın kan davasını gütmek size bir şey kazandırmaz. 2. Amerikan "emparyalizmi" ile kol kola girmek, Türk emperyalizmi ile göt göte girmekten daha kötü değil, 3. milliyetçiliğin her çeşidi ilkeldir, Kürtlerinki nispeten en düzgünü, 4. ülke içinde diktatörlüğe karşı en düzgün duruşu sergileyen onlar.
Aynı söz içerisinde bile bu durumu sezmeye yétécek deñli saçmalamış: Madem milliyetçiliğiñ her çeşidi ilkellik bunuñ eñ düzgünü eñ kötüsü mü var? Açıkça "Türk yağılığında buluşabildiğimiz kitle Kürt milliyetçileri" diyememiş. İşine geldiğince "eñ düzgünü" diye adlandırmış

Bunlarıñ bir diğer beyin yıkama yollarından biri de şudur. Hiç bir kanıt sunmadan öñad eklerler ve sizde kanıt aramadan gerçekler öyle sanırsınız. Örnek;
Feys duvarında yazdı:Problem yapısaldır. Tanıdığınız kaşar TC memurlarını gözünüzün önüne getirin. Onların riyakarlığını, cahilliğini, kibrini, namussuzluğunu, şovenizm kisvesine bürünen korkaklığını, ahlaki tükenmişliğini hatırlayın. Sonra sadece onlardan oluşan dev bir teşkilatı yönettiğinizi, günde 24 saat sadece onlarla yatıp kalktığınızı düşünün. Siz olsanız sapıtmaz mısınız?


Ben çok küçükken babama beñzer bir néñ yapmaya kalkmıştım(sözcükleriñ arkasına sığınarak işime gelen gerçekleri saklamaya çalıştım), oda "Ali Cengiz oyunu yapma baña!" diye kızmıştı. Bizim ulusumuzda böyle davranışlar ayıp sayıldığı için balalarımız bunları bilmesin istiyoruz, oysa bilmeli ancak yapmamalı. Bence ilkokulda kitle iletişim araçları ile uluslar néte sayısız bir nasıl kandırılır, néçe Sayısal bir nasıl yandaş toplanır, bu araçlarla beyin yıkama yolları nédir añlatılmalıdır. Yoksa bugün de olduğu gibi iki yüzlü yağılarımızıñ arkasından giden, onları iyi kişiler sanan Türkler hep olacaktır.
  • 0

Üyelik görseli
Furkan Yıldırım
Dérnek Üyesi
 
İleti: 238
Katılım: 23 Ağu 2017, 21:00
Değerleme: 369

Önceki

Dön Eleştiri, kutlama

Kimler çevrimiçi

Bu bölümü gezen üyeler: Hiç bir üye yok ve 1 konuk

Reputation System ©'