Yazışmalık

Başka sese beñzemez ananıñ sesi, Her sözcüñ arasañ vardır Türkçesi

Aynı Kişiye Ait Ayrı Üyelikler

Yérgi, övgü, eleştiri, kınama azı kutlama yazılarını içerir.

Ynt: Aynı Kişiye Ait Ayrı Üyelikler

İletigönderen kutlugbeg » 19 Nis 2021, 20:59

Fütursuzca insanlara saldırdığınızdan olabilir mi acaba?

bilimdan yazdı:Eksileri başkaları da görmüş olabilir fakat neden siz bu konuyu bilhassa bu başlığa taşıdınız? Mademki o üyelikler size ait değil, o zaman neden bu konuyla bağlantı kurdunuz?

Haksızlığa sessiz kalıp sizin her yeni geleni buradan soğutmanızı mı seyredelim?

bilimdan yazdı:Bu başlığa bir daha cevap yazıp daha fazla ortamı germeyin.

Ortamı geren biz miyiz yoksa üstün akıl havasında takılıp noktadan virgülden dayanak alarak iftira atan siz mi?

bilimdan yazdı:Zaten ben sadece eksi verirken sizin hesabınızın sahte olduğunu yazmıştım, sonra niyeyse datadeveb adlı kullanıcı "bilimdan, konattaşımız kutlugbeg'e yönelik yanlış düşünceler besliyorsunuz" yazarak o konuyu bu başlığa taşıdı. Niyeyse?

Aynı şekilde kuluduk adlı üyeye böyle bir iftira atılsa sessiz kalacağınızı sanmıyorum niyeyse. Hali hazırda iletişim içinde olduğum kişilere konuyu aktardım. Onlar da sağ olsunlar atılan iftirayı temizlemeye çalıştılar. İki mesaja dayanarak büyük oyunu bozdum havasına girmeyin artık. Ortamı geren tek kişi varsa o da sizsiniz, yeni gelen üyeler veya üzerine iftira atılıp kendini temizlemeye çalışanlar değil. Elbette sahte üyelikleri tecrübe etmişsinizdir, kaygılarınıza saygı duyuyorum. Ancak her yeni gelene veya sırf görüşümüzün uymadığı diye böyle davranılmaması gerektiği kanaatindeyim. Girdiğim günden beri kuralların yolunu izlemeye çalışıyorum elimden geldiğince, sonra bir bakıyorum ki noktadan virgülden sahte olduğuma hükmedilmiş. Ben mi geriyorum ortamı?
  • 0

kutlugbeg
Türkçeséver
Türkçeséver

Değerleme: 28

İletigönderen bilimdan » 19 Nis 2021, 21:09

kutlugbeg yazdı:Aynı şekilde kuluduk adlı üyeye böyle bir iftira atılsa sessiz kalacağınızı sanmıyorum niyeyse.
Bu başlıkta mehmetö "Ben başka bir kişiliğim, kendisine verdiğim bir puandan ötürü beni deveble bir görüyorsanız, kuluduk ile birbirinize çokça puan vermenizi bi düşünmeliyiz galiba." yazmıştı, buna cevap bile vermedim. Şimdi aynı iddiayı siz yazıyorsunuz. Bakın bu da düşündürücü. Nasıl da farklı üyeliklerle aynı fikri tekrarlayıp duruyorsunuz. Ne kadar ilginç değil mi?
  • 0

bilimdan
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 196

İletigönderen kutlugbeg » 19 Nis 2021, 21:17

Sizin yolunuzu izledim üstadım, baktım benzer düşünen kişiler var bastım hemen iftirayı ;)
Neyse besbelli iletişim kurmayı denedikçe alakasız tavırlara maruz kalmaya devam edeceğim, anlaşıldı. At gözlüğünüz ile mutluluklar, sayın büyük oyun bozucu.
  • 0

kutlugbeg
Türkçeséver
Türkçeséver

İletigönderen bilimdan » 19 Nis 2021, 21:30

kutlugbeg yazdı:Sizin yolunuzu izledim üstadım, baktım benzer düşünen kişiler var bastım hemen iftirayı
Neyse besbelli iletişim kurmayı denedikçe alakasız tavırlara maruz kalmaya devam edeceğim, anlaşıldı.
Şunu da anlamıyorum: Ben ne bu başlığa ne de başka bir başlığa şu şu üyelikler sahtedir, şu hesap şu üyeye aittir gibi bir ifade yazmıştım. Tek yaptığım eksilerken kendi asıl hesabınızla yazın gibi bir ifade kullanmak olmuştu. Konuyu bu başlığa taşıyıp üyeliğinizin sahte olmadığını ispatlama çabasına niye girdiniz? Siz böyle bir çaba içine girmemiş olsaydınız ben de şüphelerimi burada yazmayabilirdim. Benim kanaatime göre birden fazla üyelikle yazıyor olabilirsiniz, bu herkes böyle bir kanaat taşıyor demek olmadığına göre bu konunun forumda herkese açık bir şekilde tartışmaya açılmasının sebebi nedir? Sonra da "büyük oyun bozucu" gibi laflar ediyorsunuz. Sanki burada şu şu üyelikler sahtedir diye başlık açmışım. Benim kanaatim burada birden fazla üyelikle yazdığınız şeklindedir. Bir üyenin kanaatini değiştirmeye çalışmak için bu kadar tartışmaya niye giriyorsunuz ki? Sen "kuluduk da senin hesabın" diye imada bulunduğunda ben sana aksini ispat etmeye çalışıyor muyum? Bir veya iki kullanıcının kanaatinden bana ne? Dahası forumdaki diğer üyelere ne?
  • 0

bilimdan
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

İletigönderen kuluduk » 19 Nis 2021, 21:36

datadeveb yazdı:Bizimle ilgili kuruntu besleyeceğinize dernek üyesi TürkçeSözlük78 ile yazışıp kim olduğumuzu sorabilirsiniz. Saygılarımla.
TürkçeSözlük78.png
Son ziyaret 14 Ocak 2021. Son iletisini de 20 Ara 2020, 23:33 tarihinde yazmış. Son zamanlarda dernek üyesi ya da sitenin kurucusu olan üyelerin foruma fazla katılımı söz konusu değil galiba. Halbuki o kadar sokağa çıkma yasağı falan da uygulanıyor, geceleri dahi olsa buraya uğrayıp arada sırada tartışmalara katılabilirlerdi.
  • 0

kuluduk
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 328

İletigönderen datadeveb » 19 Nis 2021, 22:28

kuluduk yazdı:
datadeveb yazdı:Bizimle ilgili kuruntu besleyeceğinize dernek üyesi TürkçeSözlük78 ile yazışıp kim olduğumuzu sorabilirsiniz. Saygılarımla.
TürkçeSözlük78.png
Son ziyaret 14 Ocak 2021. Son iletisini de 20 Ara 2020, 23:33 tarihinde yazmış. Son zamanlarda dernek üyesi ya da sitenin kurucusu olan üyelerin foruma fazla katılımı söz konusu değil galiba. Halbuki o kadar sokağa çıkma yasağı falan da uygulanıyor, geceleri dahi olsa buraya uğrayıp arada sırada tartışmalara katılabilirlerdi.

Ağzadığım üye, konattaşımızdır. Kendisini sürekli çevrimiçi görüyoruz.
  • 0

Dil bilgisi çok olan birisi değilim. Hakkınızı helâl edin. Kelime-i Tevhid söyleyelim, çok tövbe edelim. Kuran-ı Kerim okuyup uyalım, amel edelim, salih kul olalım. Allahu Teâlâ yardım ve kabul etsin.
Ortak Türkçe Konatı: Discord sunucusu
Üyelik görseli
datadeveb
Yazışmacı
Yazışmacı

Değerleme: 1207

İletigönderen kutlugbeg » 20 Nis 2021, 01:06

bilimdan yazdı:Ben ne bu başlığa ne de başka bir başlığa şu şu üyelikler sahtedir, şu hesap şu üyeye aittir gibi bir ifade yazmıştım. Tek yaptığım eksilerken kendi asıl hesabınızla yazın gibi bir ifade kullanmak olmuştu. Konuyu bu başlığa taşıyıp üyeliğinizin sahte olmadığını ispatlama çabasına niye girdiniz? Siz böyle bir çaba içine girmemiş olsaydınız ben de şüphelerimi burada yazmayabilirdim. Benim kanaatime göre birden fazla üyelikle yazıyor olabilirsiniz, bu herkes böyle bir kanaat taşıyor demek olmadığına göre bu konunun forumda herkese açık bir şekilde tartışmaya açılmasının sebebi nedir?

Mesele de bu zaten. Kendinizce bir karar verip haksız yere -10 puanlayıp engelliyorsunuz beni. Çocuksu bir tavırla engel yemeseydim bu meseleyi özelden tartışacaktım. Ben de size ulaşmayı denedim, ancak siz buna müsaade etmediniz. Kanaatinize bir şey yapamam ne yazık ki istediğinizi düşünün ama haksız yere herkesin içinde karalayamazsınız beni. Bu doğru değil.

bilimdan yazdı:Benim kanaatim burada birden fazla üyelikle yazdığınız şeklindedir. Bir üyenin kanaatini değiştirmeye çalışmak için bu kadar tartışmaya niye giriyorsunuz ki? Sen "kuluduk da senin hesabın" diye imada bulunduğunda ben sana aksini ispat etmeye çalışıyor muyum? Bir veya iki kullanıcının kanaatinden bana ne? Dahası forumdaki diğer üyelere ne?

Dahası forumdaki diğer üyelere neyse eksi atıp engellemeyeceksiniz! İdrakı bu kadar zor olmamalı. Siz karalayıp engelleyeceksiniz herkesin içinde ama biz ulaşamadığımız için ileti yazınca insanlara mı ne? Ne kadar güzel ya! Kanaatiniz umrumdaydı çünkü yazışmalığa girmeden evvel sizin yazılarınızı severek okurdum. Ancak şu saatten sonra gerçekten bir gram umrumda değil. Tartışmaya girmemin tek sebebi de haksızlığa maruz kalmamdan. İstediğinizi düşünün ama insanlara böyle üstten davranıp sahte muamelesi yapmanız, hatta sahteymişim propagandası yapmanız doğru değil. Tenezzül edip kendimi ifade etmek için uzun uzun yazıyorum sabahtan beri. Artık bundan ötesi zannımca ya kötü kasıttır ya da idrak problemidir. Zamanında aklı selim bellediğim kişilerden böyle muamele görmek gerçekten umut kırıcı.
  • 0

kutlugbeg
Türkçeséver
Türkçeséver

İletigönderen bilimdan » 20 Nis 2021, 06:23

kutlugbeg yazdı:Mesele de bu zaten. Kendinizce bir karar verip haksız yere -10 puanlayıp engelliyorsunuz beni. Çocuksu bir tavırla engel yemeseydim bu meseleyi özelden tartışacaktım. Ben de size ulaşmayı denedim, ancak siz buna müsaade etmediniz. Kanaatinize bir şey yapamam ne yazık ki istediğinizi düşünün ama haksız yere herkesin içinde karalayamazsınız beni. Bu doğru değil.
Eksi verirken bu falanca kişinin sahte hesabıdır diye bir ifade kullanmadım. Tekrar söylüyorum kendi gerçek hesabınızla yazın. Ayrıca maksadım karalamak olsaydı ya bu başlığa yazabilirdim veya nasıl datadeveb bu başlığı açmışsa ben de ayrı bir başlık açabilirdim. Zaten bu başlığın ilk iletilerinde sahte hesap açmış olmakla itham edilen kişinin de bahsettiğiniz discord kanalından biri olduğundan söz edilmiş. Demek ki bu konuda discord kanalınızın bir sabıkası var. Dediğim gibi bunu tartışmak niyetim yoktu, sizin de bu konuyu bu kadar uzatmanızı beklemiyordum. Konunun üzerinden zaman geçtikten sonra farklı üyelere verdiğim eksilerden hareketle buraya yazmış olmanız o üyeliklerin de size ait olduğu şeklinde bir izlenim veriyor. Vakit harcamak istemediğim için imla hataları, anlatım bozuklukları, yazılarda kullanılan şablonlar üzerinden kim kimdir diye kıyaslama yapmaya gitmedim. Ancak mehmetönün size ait bir üyelik olduğu çok bariz.
  • 0

bilimdan
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

İletigönderen datadeveb » 20 Nis 2021, 21:21

bilimdan yazdı:
kutlugbeg yazdı:Mesele de bu zaten. Kendinizce bir karar verip haksız yere -10 puanlayıp engelliyorsunuz beni. Çocuksu bir tavırla engel yemeseydim bu meseleyi özelden tartışacaktım. Ben de size ulaşmayı denedim, ancak siz buna müsaade etmediniz. Kanaatinize bir şey yapamam ne yazık ki istediğinizi düşünün ama haksız yere herkesin içinde karalayamazsınız beni. Bu doğru değil.
Eksi verirken bu falanca kişinin sahte hesabıdır diye bir ifade kullanmadım. Tekrar söylüyorum kendi gerçek hesabınızla yazın. Ayrıca maksadım karalamak olsaydı ya bu başlığa yazabilirdim veya nasıl datadeveb bu başlığı açmışsa ben de ayrı bir başlık açabilirdim. Zaten bu başlığın ilk iletilerinde sahte hesap açmış olmakla itham edilen kişinin de bahsettiğiniz discord kanalından biri olduğundan söz edilmiş. Demek ki bu konuda discord kanalınızın bir sabıkası var. Dediğim gibi bunu tartışmak niyetim yoktu, sizin de bu konuyu bu kadar uzatmanızı beklemiyordum. Konunun üzerinden zaman geçtikten sonra farklı üyelere verdiğim eksilerden hareketle buraya yazmış olmanız o üyeliklerin de size ait olduğu şeklinde bir izlenim veriyor. Vakit harcamak istemediğim için imla hataları, anlatım bozuklukları, yazılarda kullanılan şablonlar üzerinden kim kimdir diye kıyaslama yapmaya gitmedim. Ancak mehmetönün size ait bir üyelik olduğu çok bariz.

Discord sunucumuza dileyen herkes katılabiliyor. Ancak söz konusu ortalığı karıştıran kişiyi sunucumuzdan bu konuları tartışmaya açmadan uzaklaştırmıştık. Sonrasında bir biçimde yakalayıp ad vermeden konuyu yöneticilere açıktan bildirdim. Ancak düşündüğümüz kişi(ler) dışında da birileri benzer biçimde yazışmalıkta takıldığını konudaki tartışmalardan anladık.

Discord sunucusunda üç aşamalı doğrulama yapmamış üyelikler sunucumuza katılamaz. Dilerseniz sunucumuza katılıp ne tür bir düzen ve işleyiş olduğunu görebilirsiniz. Bilmediğiniz, tanımadığınız düzenler konusunda yorum yapmaktan sakınmanızı beklerim. Saygılarımla.
  • 0

Dil bilgisi çok olan birisi değilim. Hakkınızı helâl edin. Kelime-i Tevhid söyleyelim, çok tövbe edelim. Kuran-ı Kerim okuyup uyalım, amel edelim, salih kul olalım. Allahu Teâlâ yardım ve kabul etsin.
Üyelik görseli
datadeveb
Deveb Önyüz Çatısı
Yazışmacı
Yazışmacı

İletigönderen TDK » 22 May 2021, 19:37

TDK yazdı:Burada yıllardır bir dolap dönüyor. Özellikle datadeveb isimli kullanıcı buraya üye olduktan sonra zaman zaman Türkerözünkünden bile daha saçma gözüken türetim yöntemi kullanan üyelikler arka arkaya açılmaya başladı ve bunlar birbirlerine artı oy vermekteler.
123snake45-mehmetö.png
  • 20

TDK
Göñüllü
Göñüllü

Değerleme: 130

İletigönderen TDK » 22 May 2021, 19:40

adamda teşkilat için altyapı var demek ki.png
  • 0

TDK
Göñüllü
Göñüllü

Değerleme: 130

İletigönderen kuluduk » 22 May 2021, 21:54

TDK yazdı:
TDK yazdı:Burada yıllardır bir dolap dönüyor. Özellikle datadeveb isimli kullanıcı buraya üye olduktan sonra zaman zaman Türkerözünkünden bile daha saçma gözüken türetim yöntemi kullanan üyelikler arka arkaya açılmaya başladı ve bunlar birbirlerine artı oy vermekteler.
123snake45-mehmetö.png
Mehmetö ile aynı kişi veya değil; Türkeröz'ün Vikipedide kuklacılık yaptığı tescil edilmiş. Orada kuklacılık yapan bu forumda da yapıyor olabilir.
  • 15

kuluduk
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

İletigönderen BoZCiN » 23 May 2021, 08:39

Ip kontrolü ile bunu bir nebze takip etmek mümkün. Fakat moderatörler forumla yeteri kadar ilgilenmiyorlar galiba. İnsanların 2-3 hesap açması bir çeşit rahatsızlık, onaylanma ihtiyacı, mobbing ve yıldırma gibi saldırganlıklar olabilir. Her halükarda bu yapanı bağlayan bir durum. Benim yazdıklarımı beğendi ya da beğenmediler diye düşüncelerimi değiştirmiyorum. Sadece üyeler hakkında, yazılanları ne derece okuduklarına dair bir bilgilendirme alıyorum. Bu şekilde ciddiye alacağım ya da yazdıklarını es geçeceğim yazarları öğrenmiş oluyorum.

Ama keşke bir yönetici, üyelikleri silmese de, şu ve şu kişilerin ip'si aynı diye bir bölüme veri girse keşke.
  • 0

Üyelik görseli
BoZCiN
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

Değerleme: 242

İletigönderen kuluduk » 26 May 2021, 01:42

Forumun geçmişi de problemli olsa da bilhassa 31 Temmuz 2018 saat 18:20'den sonra forum çok bozulmuş.
  • 5

kuluduk
Dil Emekçisi
Dil Emekçisi

İletigönderen datadeveb » 08 Haz 2021, 17:01

kuluduk yazdı:Forumun geçmişi de problemli olsa da bilhassa 31 Temmuz 2018 saat 18:20'den sonra forum çok bozulmuş.

Benimle uğraşacağınıza bir iki Türkçe ek öğrenmeniz daha yararlı olur. ;)
  • 0

Üyelik görseli
datadeveb
Deveb Önyüz Çatısı
Yazışmacı
Yazışmacı

ÖncekiSoñraki

Dön Eleştiri, kutlama

Kimler çevrimiçi

Bu bölümü gezen üyeler: Hiç bir üye yok ve 1 konuk

Reputation System ©'